پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

صدور مجوز بی نام، گامی در راستای تسریع و تسهیل سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با ایجاد اتاق تسهیل و خدمات سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو برای اولین بار در بین مناطق آزاد، مجوز سرمایه گذاری بی نام برای تسریع و تسهیل فعالیت اقتصادی در این منطقه صادر می شود.

فریدون فدایی دولت در جلسه ای با حضور معاون رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی، رئيس دادگستری و دادستان شهرستان ماکو با تاکید بر اینکه ۱۰۰ بسته سرمایه گذاری در ۵ بخش آماده ارائه می باشد افزود:‌ به متقاضیان سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو اعلام می‌کنیم که بسته‌های سرمایه‌گذاری متنوع در بخش لجستیک و بازرگانی، کشاورزی، معدن، صنایع و گردشگری آماده ارائه به آنها است.

وی افزود:‌ سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به اتاق تسهیل و خدمات سرمایه گذاری این بسته ها را که به تدریج در حال متنوع تر شدن و افزایش است، دریافت کنند.

فدایی دولت از اقدام جدی منطقه آزاد ماکو برای راه اندازی بازارچه مرزی ساری سو خبر داد و اظهار داشت: این بازارچه  در سمت ترکیه احداث شده ولی متاسفانه در سمت ایران اقدامی صورت نگرفته و طی هماهنگی هایی که با استانداری و دستگاه های مربوطه در سفر اخیر مدیرکل شرق اروپای وزارت امورخارجه صورت گرفته با ورود منطقه آزاد،‌ عملیات احداث این بازارچه با وسعت ۲.۵ برابر در سمت ترکیه بزودی آغاز می شود.

شایان ذکر است بعد از این جلسه معاون رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی، رئيس دادگستری و دادستان شهرستان ماکوبه اتفاق معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو از چند واحدهای صنعتی فعال در شهرک صنعتی ماکو بازدید کردند.

 

 

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین