پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

وزیر راه و شهرسازی از طریق فرودگاه ماکو وارد آذربایجان‌غربی شد

“محمد اسلامی” وزیر راه و شهرسازی در آغاز سفری ۲ روزه برای افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های حوزه این وزارتخانه، از طریق فرودگاه ماکو وارد آذربایجان غربی شد و مورد استقبال استاندار این استان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل منطقه آزاد ماکو و مسوولان استانی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی به محض ورود به آذربایجان غربی، برای بازدید از محور مرگنلر و سه راهی و محور قره ضیاءالدین به ایواوغلی راهی مسیر ماکو – خوی شد.

محور قره ضیاءالدین به ایواوغلی، یکی از پر حادثه ترین جاده های استان آذربایجان غربی در شهرستان خوی است.

قرار است وزیر راه و شهرسازی، کلنگ احداث ۲۴ کیلومتر از محور خوی – قطور – رازی را بر زمین زده و ۱۳۶ کیلومتر از طرح ابرار، ویژه آسفالت راه های روستایی آذربایجان غربی را به صورت متمرکز در روستای خانقاه شهرستان خوی افتتاح کند.

کلنگ زنی مجتمع آشوریان ارومیه و مجموعه فرهنگی ورزشی اداره کل راه و شهرسازی، ۵۸ کیلومتر جاده بزرگراهی و اصلی و سالن مسافری پایانه مرزی سرو هم برنامه فردا، صبح وزیر راه و شهرسازی در مرکز استان است.

بازدید از پایانه مرزی تمرچین، بهره برداری از روکش آسفالت ۱۵۷ کیلومتری و افتتاح همزمان ادارات راه و شهرسازی سه شهرستان استان در پیرانشهر، کلنگ زنی محور نالاس در سردشت، بازدید از کمربندی و کریدور بزرگراهی غرب کشور در بوکان، افتتاح ۲ دستگاه تونل در شاهین دژ، بازدید از بیمارستان در حال احداث و محور تکاب – شاهین‌دژ در تکاب، بازدید از کمربندی میاندوآب و بازدید از تقاطع محمدیار نقده از برنامه های روز پنجشنبه وزیر راه و شهرسازی در آذربایجان غربی است.

همچنین در این سفر، ۳۳ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در سه راهی حیدرآباد افتتاح می شود.

هم اینک دهها طرح حوزه وزارت راه و شهرسازی در آذربایجان غربی در حال اجراست.

فرودگاه ماکو، در زمان دولت تدبیر و امید طراحی، ساخته و افتتاح شده است.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین