پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

ابلاغ بخشی از نقشه طرح تفصیلی اراضی الحاقی طرح جامع شهر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و رییس کارگروه ماده 8 آیین نامه اجرایی نحوه استفاده از زمین و منابع ملی منطقه آزاد ماکو از ابلاغ نقشه بخشی از طرح تفصیلی اراضی الحاقی طرح جامع شهر ماکو خبرداد.

محمدرضا عبدالرحیمی در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو افزود: با توجه به تصویب طرح جامع شهر ماکو در سال ۱۳۹۷ در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، سازمان منطقه آزاد ماکو با هماهنگی شهرداری و شورای شهر ماکو نسبت به تهیه طرح تفصیلی شهر ماکو از طریق مهندسین مشاور اقدام کرد.

وی با بیان اینکه در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی الحاقی طرح جامع جدید به محدوده شهر ماکو در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد : در جهت افزایش عرضه زمین برای توسعه شهری و تسریع در فرایند تصویب قسمتی از طرح تفصیلی شهر اقدامات لازم انجام شد و بر اساس مطالعات کارشناسی مهندسین مشاور، موضوع در بیستمین جلسه کارگروه ماده 8 آیین نامه اجرایی نحوه استفاده از زمین و منابع ملی منطقه آزاد ماکو باحضور نمایندگان کلیه دستگاهها تصویب و به شهرداری ابلاغ شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از شهروندانی که قصد ساخت و ساز در محدوده الحاقی شهر را دارند خواست با توجه به ابلاغیه مذکور نسبت به مصالحه با شهرداری و رعایت طرح بر اساس قوانین مرتبط اقدام کنند.

عبدالرحیمی ضمن ابراز امیدواری برای بهبود شرایط عرضه اراضی مسکونی و خدماتی، افزود: به زودی نقشه های کل محدوده پس از تصویب کل طرح تفصیلی نیز ابلاغ خواهد شد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین