پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

آغاز عملیات اجرایی احداث كارخانه تولید کاربید كلسیم در منطقه آزاد ماکو

عملیات اجرایی احداث اولین كارخانه تولید کاربید كلسیم منطقه آزاد ماکو با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، مجموعه تولیدی کاربید کلسیم با اعتباری بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد ریال در فاز اول، توسط بخش خصوصی شرکت طلوع آریا آفاق احداث خواهد شد و زمینه استحصال کاربید كلسیم به ظرفیت ۱۸ هزار تُن در سال را فراهم خواهد آورد.

این كارخانه صنعتی در فاز نخست، زمینه اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر را به صورت مستقیم و 500 نفر به صورت غیرمستقیم و همچنین با صادرات سالانه ۵۰ میلیون دلاری، زمینه دست یابی به بزرگترین بازار مصرف در خاورمیانه را فراهم می كند.

شایان ذکر است انرژی شیمیایی که به وسیله کاربید کلسیم تولید می گردد دارای نیروی بسیار قوی بوده و نوآوری جدیدی در صنعت به وجود آورده است .

این ماده جزو مواد الزامی و لیدر پیشرو صنعت بشمار می آید .کاربید کلسیم از عوامل بسیار مهم در صنعت فولاد سازی می باشد .از کاربید کلسیم گاز استیلن تولید می شود که نقش بسیار مهمی به جهت قدرت برش کاری در ساخت و ساز دارد .کاربید در پاکسازی محیط زیست نقش حساسی را بازی می کند .

توانایی های صنایع کاربید در بهینه سازی و کارایی محصولاتی که ارایه می دهد به چشم می خورد . سرمایه گذاری در این حوزه می تواند کیفیت بالای محصول ، بهینه سازی و بازگشت مناسب سرمایه گذاری را به همراه آورد .

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

یک پاسخ به «آغاز عملیات اجرایی احداث كارخانه تولید کاربید كلسیم در منطقه آزاد ماکو»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین