پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

زمینه اشتغال 2600 نفر با احداث 50 واحد تولیدی در منطقه آزاد ماکو فراهم می شود

مدیر تسهیل تولید و صنایع سازمان منطقه آزاد ماکو از تداوم تلاش ها در راستای تحقق جهش تولید در منطقه آزاد ماکو خبرداد

آرش یوسف زاده روز دوشنبه در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو با اعلام اینکه هم اکنون مراحل احداث ناحیه صنعتی شماره یک یا همان ناحیه صنعتی صنایع سبک منطقه آزاد ماکو به اتمام رسیده و زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری فراهم گردیده است، افزود: فاز نخست این شهرک در پایان سال 1398 به اتمام رسیده و در حال حاضر ۸ واحد تولیدی با اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر با حجم سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال در حال فعالیت می باشند.

وی بابیان اینکه تعداد ۵۰ فقره پروانه ساخت جهت احداث واحدهای تولیدی برای این ناحیه صنعتی صادر شده است تصریح کرد: از این تعداد ۳۷ فقر در حال اجرای طرح و عملیات احداث می باشند و پیش بینی می شود با بهره برداری کامل از این واحد های تولیدی ۴ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری با اشتغالزایی بیش از ۲۶۰۰ نفر محقق شود.

مدیر تسهیل تولید و صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو ابراز امیدواری کرد: با همت سرمایه گذاران و حمایتهای سازمان تا پایان سال جاری تعداد واحدهای صنعتی فعال در ناحیه مذکور به ۱۲ واحد تولیدی افزایش پیدا می کند.

آرش یوسف زاده خاطر نشان کرد: همدلی و همراهی تمامی دستگاه های دولتی و بخش خصوصی در کنار هم، لازمه تحقق شعار جهش تولید بوده و این امر مستلزم تلاش شبانه روزی و بهره گیری از تمامی ظرفیتها در راستای ایجاد بستر مساعد تولید به خصوص در زمینه تامین مواد اولیه و تسهیلات مالی می باشد.

منطقه آزاد ماکو در آذربایجان غربی به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین