پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

۱۶۰۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی منطقه آزاد ماکو

مدیر کشاورزی و منابع طبیعی سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه در نیمه نخست سال جاری میزان سرمایه گذاری جذب شده در حوزه کشاورزی 1609 میلیارد ریال است گفت: این سرمایه گذاری ها منجر به اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از 130 نفر شده است.

بهرام زینال زاده در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه از ابتدای سال 99 در بخش کشارزی بیش از 50درخواست سرمایه گذاری دریافت شده است که پس از بررسی این درخواست 322 هکتار از اراضی ملی منطقه به سرمایه گذاران واجد شرایط واگذار شده است.

وی از مهمترین اقدامات این مدیریت، مشارکت مالی در طرح بهسازی قنوات و انهار کشاوزی منطقه با مساعدت مالی 26 میلیارد ریال ذکر کرد و ادامه داد: مشارکت مالی در طرح های جنگل کاری، مرتعداری با مساعدت مالی 7 میلیارد ریال از دیگر اقدامات این مدیریت در سال جهش تولید است.

زینال زاده گفت: همچنین در جهت یکپارچگی مدیریتی و جلوگیری از بروکراسی های اداری کلیه وظایف و اختیارات مندرج در قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی به سازمان منطقه آزاد ماکو تفویض شده است.

وی گفت: تشکیل یگان حفاظت و گَشت اراضی جهت حفظ و حراست از اراضی کشاورزی و شناسایی تغییر کاربری های غیرمجاز نیز از دیگر اقدامات مهم این مدیریت می باشد.

وی در تشریح سایر اقدامات این مدیریت اظهار داشت: انجام بازدیدهای میدانی و نظارت بر طرح های کشاورزی،برگزاری جلسه کمیسیون فنی و ممیزی اراضی و بررسی و صدور رأی، برگزاری کمیته ابطال پروانه چرا، بررسی و تشکیل پرونده های قابل طرح در کمیسیون بند 49،بررسی پرونده های ممیزی و تشکیل اکیپهای ممیزی مراتع و اجرای ممیزی، برگزاری کمیته فنی منابع طبیعی ، بررسی پرونده در کمیسیون بند 42،بررسی و صدور مجوزهای بند 48 و بررسی و صدور مجوزهای بند 51 می باشند.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین