پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

ماکو،‌ منطقه آزاد پیشرو در اجرای طرح های سرمایه گذاری کشاورزی و صنایع وابسته

مدیر کشاورزی و منابع طبیعی سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه برای توسعه هر منطقه ای بایستی بر اساس پتانسیل های آن منطقه برنامه ریزی کرد گفت: منطقه آزاد ماکو منطقه پیشرو در حوزه سرمایه گذاری  کشاورزی در بین مناطق آزاد با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل ها است.

بهرام زینال زاده در تشریح ظرفیت ها و پتانسیل های کشاورزی منطقه آزاد ماکو گفت: سازمان منطقه آزاد ماکو با توجه به نقش محوری بخش کشاورزی به عنوان پیشران سایر بخش های اقتصادی مانند صنعت، خدمات و … در هدف گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت خود نگاه ویژه ای به بخش کشاورزی دارد، چرا که این بخش در شرایط حساس کنونی به عنوان گرانیگاه اقتصاد کلان می باشد و قطعا در چنین زمانی رشد و توسعه اقتصادی از مسیر کشاورزی می گذرد.

وی با بیان اینکه ‌سرمایه گذاران بخش کشاورزی صدور مجوزهای دست و پا گیر و بروکراسی های اداری را از مهم ترین مشکلات خود در شروع کار عنوان می کنند ادامه داد: از اینرو سازمان منطقه آزاد ماکو در جهت تسهیل فرایندهای سرمایه گذاری، در صدد یکپارچگی مدیریتی برآمده و به دنبال صدور مجوزهای فعالیتهای کشاورزی توسط این سازمان می باشد.

زینال زاده تصریح کرد: همچنین در طی این مدت توانسته ایم  اختیار صدور مجوزهای تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی را از سازمان جهاد کشاورزی استان کسب نماییم که تاثیر زیادی در تسهیل شروع کسب و کارهای کشاورزی، صنعتی خدماتی و گردشگری خواهد داشت.

وی در رابطه با مکانیزه کردن کشاورزی منطقه آزاد ماکو نیز گفت:  با بهره برداری از پروژه ی عظیم سد کرم آباد و جذب هلدینگ ها و شرکت های بزرگ کشاورزی قطعاً شاهد ورود کشاورزی این منطقه از نیمه سنتی به صنعتی خواهیم بود و با توجه به اینکه شغل بیشتر مردم منطقه نیز کشاورزی و دامداری است هر گونه اقدام و برنامه ریزی در این خصوص یقیناً تاثیر مستقیم بر فعالیت و افزایش آگاهی کشاورزان خرد و دامداران محلی منطقه خواهد گذاشت و ترویج و الگوبرداری از این هلدینگ ها و کشت و صنعت ها کمیت و کیفیت تولید منطقه را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

مدیرکشاورزی و منابع طبیعی سازمان منطقه آزاد ماکو افزود:‌ همچنین توسعه کشت های گلخانه ای و فعالیتهای آبزی پروری قطب مهم و دیگر کشاورزی نوین می باشد که با عنایت به ظرفیتهای آبی و شرایط اقلیمی منطقه آزاد ماکو، در تلاشیم با تامین زیرساختهای اولیه بتوانیم سرمایه گذران این بخش را با نگاه به بازار جهانی و اهداف صادراتی در مسیر تولید قرار دهیم.

وی در پایان نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی را یکی از زنجیره های مفقوده در صنعت کشاورزی عنوان کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد ماکو در همه برنامه ریزی ها و هدف گذاری های خود از آن غافل نشده و پیش شرط سرمایه گذاری در این منطقه را داشتن زنجیره کامل تولید می داند.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین