پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

منطقه آزاد ماکو ظرفیت تبدیل به یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور را دارد

نماینده مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه منطقه آزاد ماکو ظرفیت تبدیل به یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور را دارد گفت: با توجه به ظرفیت های کشاورزی و سرمایه گذاری های کشاورزی صورت گرفته در منطقه آزاد ماکو ، دشت مغان دوم در آذربایجان غربی در حال شکل گیری است.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، محمد رحمتی در نشست بررسی مشکلات بخش کشاورزی که با حضور رئیس سازمان امور اراضی کشور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، فرمانداران و روئسای کشاورزی شهرستان های ماکو، شوط، ‌پلدشت و چالدران در محل سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد افزود: در کل استان آذربایجان غربی ۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته که از این میزان ۵۰ هزار هکتار در شمال استان و در منطقه آزاد ماکو و چالدران قرار دارد.

وی با اشاره به مشکلات تامین آب بخشی از اراضی کشاورزی واقع در مناطق مرزی افزود:‌ از گذشته یک مشکل تاریخی اختلاف بین اراضی کشاورزی و ملی وجود داشته است که هنوز هم این مسائل وجود دارد و امیدوارم با پیگیری مسئولین به این مشکلات پایان داده شود.

رحمتی با بیان اینکه اراضی بدون سند در دست مردم بیشتر از اراضی می باشد که دارای سند هستند ابراز امیدواری کرد: با همت مسئولین، مشکل اراضی کشاورزی بدون سند با رویکردی حمایتی از مردم رفع گردد.

نماینده مردم منطقه آزاد ماکو در مجلس خواستار حفاظت از اراضی ملی و دولتی و منابع طبیعی کشور و حفظ کاربری اراضی کشاورزی با اولویت حمایت از حقوق عمومی و مردم شد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین