پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

طرح به‌نژادی گوسفند نژاد ماکویی در منطقه آزاد ماکو آغاز شد

مدیر کشاورزی و منابع طبیعی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: اجرای طرح به نژادی گوسفند نژاد ماکویی دراین منطقه، درشهرستان پلدشت با هدف ارتقای شاخص‌های تولیدی دام و توانمندی قشر بزرگ دامدار آغاز شده است.

بهرام زینال زاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: با توجه به اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب های مهم دام کوچک کشور و قرار گرفتن منطقه آزاد ماکو در این استان و وجود ظرفیت بالقوه بالایی درتوسعه تامین پروتئین حیوانی است.

وی افزود: در این راستا شرکت کرانه نیلگون افق به عنوان یکی از فعالین بخش کشاورزی در حوزه های زراعت، باغداري و دام پروري در منطقه آزاد ماکو، در جهت الگو سازی براي افزايش سود آور ي بخش کشاورزی و توسعه آن با نقش آفرینی جامعه محلی، طرح پنج ساله برای به نژادی دام ماکویی با الحاق ژن دو قلو زایی به دام بومی را در دامپروري خود در شهرستان پلدشت از شهرستان‌های منطقه آزاد ماکو آغاز نموده است.

وی ادامه داد: مطالعات این طرح با مشارکت اساتید دانشگاه زنجان و با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صورت گرفته است.

زینال زاده اضافه کرد: پس از تایید ظرفیت موجود درگوسفند نژاد ماکویی، برنامه ریزی لازم برای اجرای طرح مذکور با همکاری شرکت های دانش بنیان و اجرا توسط کارکنان بومی و متخصص شرکت اجرا خواهد شد.

مدیر کشاورزی و منابع طبیعی سازمان منطقه آزاد ماکو اذعان داشت: اجرای این طرح در منطقه آزاد ماکو می تواند به بهبود قابلیت‌های نژاد دام بومی منطقه گام مهمی برای ارتقای شاخص های تولیدی دام و توانمندی قشر بزرگ دامداران در منطقه شمال غرب برداشته شود.

منطقه آزاد ماکو شامل شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت در شمال غرب کشور و شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

 

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین