پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد ماکو و دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان غربی امضا شد

در راستای تحقق توسعه پایدار زیرساخت های اقتصاد دانش بنیان با توسعه و تعمیق آموزش های مهارتی،‌ کاربنیان و ایجاد بستر مناسب جهت هم افزایی اشتغال محور در منطقه آزاد ماکو،. تفاهم نامه همکاری مشترک بین محمدرضا عبدالرحیمی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و سیروس یوسفی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان غربی امضا شد.


به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، در این تفاهم نامه همکاری در زمینه توسعه زیرساخت های دانش بنیان از طریق توسعه و تعمیق آموزش های مهارتی کاربنیان به منظور ایجاد بستر مناسب جهت هم افزایی اشتغال محور و نیز بسترسازی برای رشد اقتصادی،‌اشتغال پایدار و ارتقای وزن اجتماعی مهارت در بین نقش آفرینان، شاغلین صنایع، متقاضیان و سایر حرفه ها حسب نیازها و هسته های محوری منطقه اشاره شده است.

برنامه ریزی و ایجاد بستر و زمینه مناسب برای انتقال تکنولوژی از طریق توسعه منابع انسانی،‌ حمایت از ایده پردازی و پرورش افراد خلاق و کارآفرین،‌ همچنین همکاری های مشترک به منظور تبدیل منطقه آزاد ماکو به الگوی توسعه آموزش های مهارتی،‌فنی و حرفه ای درکشور و نیز گسترش توان تولید و صادرات محصولات تولیدی در منطقه آزاد ماکو با ارتقای کیفیت و افزایش مهارت فنی نیروی انسانی صنایع و حرفه ها از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

براساس این تفاهم نامه پارک مهارت و اشتغال در منطقه آزاد ماکو با رویکرد منطقه ای ،‌ملی و بین المللی راه اندازی می شود.

برگزاری مسابقات مهارتی خاص در سطح منطقه ای، ملی و مشترک با کشورهای همسایه منطقه آزاد ماکو، همکاری مشترک به منظور روزآمدسازی تجهیزات،‌امکانات سخت افزاری و نرم افزاری پس از احداث و تکمیل ساختمان های دانشگاه جهت ارائه خدمات آموزشی و فناورانه و اشتغال محور از جمله مفاد این تفاهم نامه هستند.

شایان ذکر است: دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان تنها دانشگاه متولی آموزش عالی فنی و حرفه ای در کشور، از سال 1390 با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کار خود را آغاز نموده است.
دانشکده و آموزشکده های فنی و حرفه ای به عنوان واحدهای زیرمجموعه این دانشگاه، بیش از چهل سال فعالیت آموزشی داشته و از اولین مراکز آموزش عالی کشور هستند که در تداوم مسیر تحصیلی دوره متوسطه فنی و حرفه ای (هنرستان های فنی، کشاورزی، حرفه ای، تربیت بدنی) فعالیت داشته اند.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد ماکو و دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان غربی امضا شد»

باسلام پس از مدتی یک تفاهم نامه عالی امضا شد که بی نهایت سبب خوشحالی ماکو و ماکوییان شده ودر کل این مهم به نفع منطقه است و بعد از این هم توقع همکاری بیشتر مدیرعامل محترم را جهت راه اندازی اولیه این دانشگاه در ماکو را داریم
اقای عبدالرحیمی این نوع حرکات مخصوصا از نوع علمی اش ماندگاری دارد هم برای جنابعالی و هم برای منطقه
لطفا از هیچ کوشش و کمک دریع نفرمایید
موفق باشید

سلام جناب دکتر عبدالرحیمی ماندگاری و باقی صالحات یک کار بزرگ ماندگاری را می طلبد
اقای دکتر لطفا هرچه زودتر زمین مناسبی را در خود ماکو جهت تسهیل صدور مجوز نهایی برای تاسیس دانشگاه دولتی فنی حرفه ای جهت تربیت جوانان مهارت محور در نظر بگیرید
هرگونه تاخیر در تخصیص زمین برای دانشگاه دولتی فنی حرفه ای سبب رنجش مردم ماکو و موجب فرصت سوزی می شود
لطفا محض رضای خدا اقدام کنید
ارادتمند از ماکو قاسم علیمحمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین