پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح جاده لجستیک و تبدیل کمربندی ماکو به بزرگراه

همزمان با سفر مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ويژه عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح جاده لجستیک و قطعه اول تبدیل کمربندی ماکو – بازرگان به بزرگراه با اعتیار یک هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، در راستای تسهیل و تسریع در حمل و نقل بین المللی، تردد کامیون ها، افزایش ایمنی و کاهش سوانح و تصادفات،  سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه احداث بزرگراه شهید سلیمانی (گیت ورودی – ماکو)  اقدام به توسعه کمربندی ترانزیتی ماکو – بازرگان و احداث تقاطع غیر همسطح جاده لجستیک می نماید.

پروژه احداث باند دوم محور کمربندی ماکو بطول ۱۰ کیلومتر با اعتبار 1050 میلیارد ریال، با حجم خاکبرداری ۱۱۰ هزار مترمکعب و خاکریزی ۱۱۲ هزار مترمکعب  با ۲۱ دهانه ۲ متری،‌ ۷ دهانه ۳متری ۶دهانه ۴ متری، یک دهانه ۵ متری و یک دهانه ۸ متری با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) احداث می شود.

همچنین یک عدد دور برگردان در تقاطع غیر همسطح سه راهی لجستیک در کیلومتر ۳ نیز احداث خواهد شد.

 

تقاطع غیرهمسطح جاده لجستیک  و راه های ارتباطی آن نیز به طول 2 کیلومتر با اعتبار اولیه 675 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد ماکو احداث می شود.

تیپ عرضی تقاطع غیر همسطح جاده لجستیک  برابر با تیپ عرضی محور می باشد و برای آن دو دستگاه پل دهانه 20 متری هرکدام به طول حدود 23 متر پیش بینی شده است.

همچنین میدان لجستیک به شکل بیضی به قطر کوچک 44 متر و قطر بزرگ 122 متر احداث خواهد شد.

در این پروژه، تکمیل باند دوم لجستیک به طول 400 متر ، احداث ‌باند های کاهش سرعت و افزایش سرعت و نیز ۵۸ هزار متر مربع آسفالت ریزی انجام خواهد شد.

این پروژه را نیز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا – موسسه عاشورا اجرا می نمایند.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین