پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

فراخوان پلمب دفاتر تجاری 

به اطلاع کلیه فعالین اقتصادی اعم از حقوقی و حقیقی ثبت شده در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری سازمان منطقه آزاد ماکو می رساند با ملحوظ داشتن موارد مهم زیر جهت پلمب دفاتر سال  1401  از ابتدای دی ماه 1400  با ملحوظ داشتن موارد زیر به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری سازمان منطقه آزاد ماکو مراجعه نمایید.

  • پلمب دفاتر تجاری سال 1401منوط به ارائه مجوزات ماخوذه از سازمان در موضوع مرتبط با فعالیت شخص است
  • یکی از شرایط اصلی برخورداری از معافیت مالیاتی، پلمب دفاترتجاری قبل از شروع سال مالی است. لذا کلیه تجار، بازرگانان و فعالین اقتصادی و کلیه اشخاصی که قصد آغاز یا ادامه فعالیت در سال 1401 دارند، باید در فرصت باقی مانده از سال 1400 (قبل از شروع سال مالی) برای پلمب دفاتر اقدام نمایند لذا تقاضا دارد:
  • برای انجام تشریفات اداری پلمب دفاتر تجاری سال 1401 حضور یکی از اعضاء هیئت مدیره یا نماینده و یا وکیل قانونی شرکت الزامی است. معرفی نامه فرد نماینده می بایست در سربرگ شرکت تنظیم و توسط صاحبان امضاء مجاز امضاء و به مهر شرکت ممهور گردد. وکالتنامه وکیل باید در قالب سند رسمی (محضری)، معتبر، صریح در موضوع و از سوی شخص حقوقی اعطاء شده باشد .
  • هزینه فروش دفاتر(کل و روزنامه)500/000 ریال و حق الثبت پلمب دفاتر ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد که در محل اداره ثبت شرکت ها و با دستگاه کارتخوان قابل پرداخت است . دفاتر فروشی موجود حاوی ۳۹ صفحه است، در صورت نیاز به دفاتر با صفحات بیشتر ، قبلاً نسبت به تهیه آن از کتابفروشی های سطح شهر اقدام نمائید .
  • با توجه به اینکه شروط برخورداری از هرگونه معافیت مالیاتی درمناطق آزاد اخذ مجوز فعالیت اقتصادی، ارائه اظهارنامه در موعد مقرر و ارائه دفاتر پلمپ شده به اداره امور مالیاتی می باشد، چنانچه شرکتی موفق به اخذ مجوز فعالیت اقتصادی و پلمب دفاتر در مهلت باقی مانده از سال 1400 نگردد ،بعنوان شرکت غیر فعال تلقی شده و شناسه ملی اختصاص یافته به حالت تعلیق در خواهد آمد و و بالطبع از مزیت معافیت مالیاتی منطقه آزاد هم بهره مند نخواهند شد.

 

                               اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری سازمان منطقه آزاد ماکو

 

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین