پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

اجرای ۸۰ طرح سرمایه گذاری جدید در سال 1400 در منطقه آزاد ماکو

مدیر جذب سرمایه گذاری، بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با برنامه ریزی های به عمل آمده و ایجاد شرایط مطلوب سرمایه گذاری توسط سازمان منطقه آزاد ماکو در حال حاضر تعداد ۸۰ طرح سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو در حال اجرا است.

آرش یوسف زاده در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در این منطقه فراهم است افزود: در حال حاضر ۵۷ طرح در حوزه صنعت، ۱۶ طرح در حوزه کشاورزی و ۷ طرح در حوزه گردشگری در حال انجام عملیات اجرایی است.

وی اشتغال ایجاد شده در فاز ساخت از محل اجرای طرح های مذکور را ۱۸۷۹ نفر اعلام کرد وادامه داد:  بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری داخلی و ۱۳ میلیون دلار حجم سرمایه گذاری خارجی تا کنون محقق گردیده است.

وی با اشاره به اینکه با تکمیل و بهره برداری از طرح های در حال اجرا به میزان ۱۵۰ هزار میلیارد ریال و ۱۷۰۰ میلیون دلار بصورت ارزی حجم سرمایه گذاری محقق می شود،‌ اظهار داشت: پیش بینی می شود برای بیش از ۴۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شود.

یوسف زاده افزود:  از پروژه های مهم میتوان به طرح های کشت و صنعت کرم آباد و حضور هلدینگها و شرکتهای مطرح کشور منجمله شستا، یک و یک، صباح، بانک زمین، گلخانه ۲۵ هکتاری و باغ پسته ۲۰۰ هکتاری در حوزه کشاورزی و طرح های احداث مجتمع پتروشیمی پردیس آذربایجان در پلدشت با پیش بینی سرمایه گذاری ۱.۶ میلیارد دلار ارزی ، فاز سوم تولید فروسیلیکو منگنز، تولید ترانسفورماتور، تولید فوم و در حوزه گردشگری طرح های پیست اسکی و هتل سروش سام مهر، هتل های ماکو (۵ ستاره ماوی)، پلدشت و بازرگان و شهرک لجستیک بازرگان اشاره نمود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین