پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

شفافیت، تسهیل و تسریع در فرایندهای گمرکی مولفه های مهم در سهولت فضای کسب و کار است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در پیامی به مناسبت روز گمرک گفت: شفافیت، تسهیل و تسریع در فرایندهای گمرکی در مرزهای کشور بویژه در مناطق آزاد کشور به عنوان یکی از مولفه های بسیار مهم در سهولت فضای کسب و کار و کمک به تقویت اقتصاد ملی و ارتباط و پیوند آن با اقتصادهای بین المللی و فرامرزی محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو در متن پیام دکتر محمدرضا عبدالرحیمی آمده است:

كاركنان و مديران صديق گمرك جمهوري اسلامي ايران در سطح منطقه آزاد ماكو همكاران سخت كوش و صادق حوزه تسهيل تجارت و امور گمركي سازمان منطقه آزاد ماكو سلام علیکم ششم بهمن ماه، روز جهانی گمرک را به همه شما همکاران تلاشگرمان در بخش های مختلف خدمات گمرکی و مرزبانی اقتصادی کشور تبریک و تهنیت عرض می کنم.

بی تردید شفافیت، تسهیل و تسریع در فرایندهای گمرکی در مرزهای کشور بویژه در مناطق آزاد کشور به عنوان یکی از مولفه های بسیار مهم در سهولت فضای کسب و کار و کمک به تقویت اقتصاد ملی و ارتباط و پیوند آن با اقتصادهای بین المللی و فرامرزی محسوب می شود.

دراین فرایند است که باید روزجهانی گمرک را ارج نهاد چرا که از یک سو موجبات جلب توجه همه مردم، کارگزاران و فعالان اقتصادی به اهمیت، زحمات، حساسیت و پیچیدگی های کار گمرک را فراهم می نماید و از طرفی نیز فرصتی برای قدردانی از زحمات و خدمات صادقانه کارکنان شریف و مدیران سخت کوش این سازمان راهبردی در نظام توسعه ملی بویژه تلاش‌های فراوان ایشان برای خروج از بحران کرونا و حمایت از مردم و کسب‌وکارها با تقویت زنجیره تامین جهانی و تقویت همکاری‌ها با همه دستگاهها در سالی که گذشت، پيش روي ما قرار می دهد.

توسعه تحول دیجیتالی با پذیرش فرهنگ داده و ایجاد اکوسیستم و محیط پویای داده گمرکی دستور کار گمرکات در تمامی کشورها خواهد بود و قطعا در کشور ما نیز حرکت در این مسیر همسو با سیاستهای توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی فرایندهای متکی به داده های دقیق شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت.

اینجانب این روز ارجمند را به همه کارکنان و مدیران گمرک جمهوری اسلامی ایران در جای جای کشور و بخصوص گمرکات بازرگان و پلدشت و همکاران عزیزم در امور گمرکی منطقه آزاد ماکو که کمال همکاری را در تسهیل و تسریع فعالیتهای اقتصادی و تجاری بخش های مختلف اقتصادی اعم از صنعت، کشاورزی و خدمات بویژه در شرایط سخت ناشی از محدودیتهای کرونایی دو سال اخیر در چارچوب قوانین و مقررات مرتبط معمول می نمایند، تبریک و تهنیت عرض نموده توفیق همگان را در کمک به ارتقای مستمر سطح کارامدی گمرکات کشور از درگاه احدیت مسالت می نمایم.

امیدوارم با همکاری موثر و نظام مند سازمانهای مناطق آزاد با گمرک جمهوری اسلامی ایران شاهد تسهیل فضای کسب و کار در سطح مناطق آزاد و از این رهگذرکمک به تحقق اهداف راهبردی کمک به توسعه اقتصاد ملی و پیوند آن را با اقتصادهای منطقه ای و بین المللی باشیم.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین