پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

سامانه دانش بنیان نانو گاز منطقه آزاد ماکو قابل عرضه در بازارهای جهانی است

رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آب و فاضلاب معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: دستگاه تولیدی شرکت نانو حباب انرژی یک طرح منحصر بفرد و کاملا بومی بوده که قابل عرضه در بازارهای جهانی نیز می باشد.

علی اصغر قانع شامگاه سه شنبه در آئین رونمایی از سامانه دانش بنیان نانو گاز شرکت نانو حباب انرژی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به نام تولید،‌دانش بنیان و اشتغال آفرین و توجه ویژه ایشان به بحث فناوری نانو، دولت مصمم به حمایت از شرکت های دانش بنیان می باشد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال هستند ادامه داد: خوشبختانه این شرکت ها در جایگاه بسیار خوبی در عرصه های علمی جهانی قرار دارند.

قانع با بیان اینکه در بحث نانو تکنولوژی نیز رتبه چهار در جهان را داریم اضافه کرد: در بخش تصفیه فاضلاب نیز در حال رقابت با آمریکا و ژاپن می باشیم و قطعا جزو اولین ها می باشیم.

وی با اشاره به دستگاه جدید نانو گاز تولیدی در منطقه آزاد ماکو اضافه کرد:‌ استفاده از این دستگاه و انحلال گاز و هوا در مایع و گندزدایی، بسیار باصرفه تر و با راندمان بالاتر از روش های قبلی می باشد.

رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آب و فاضلاب معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری اذعان داشت: دستگاهی که امروز رونمایی شد علاوه بر کاهش پنجاه درصدی هزینه های جاری و سرمایه گذاری،‌افزایش راندمان ۲۰ الی ۳۰ درصد را نیز خواهد داشت لذا سرمایه گذاری در این بخش قابل توجه است.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین