پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

توسعه زیرساخت ها در مناطق آزاد، درگرو ایفای وظایف ذاتی وزراتخانه ها است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: مناطق آزاد در واقع مناطق تجاری و صنعتی هستند و برای نیل به اهداف این مناطق نیازمند آماده سازی زیرساخت با منابع ملی همچون سرزمین اصلی هستیم.

حسین گروسی روز سه شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه راه با حضور نماینده مردم ماکو،‌شوط، پلدشت و چالدران در مجلس، مدیرکل راهداری آذربایجان غربی و فرماندار ماکو با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو آماده مشارکت در اجرای برنامه های وزارتخانه ها در توسعه زیرساخت های منطقه است به اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی منطقه تاکید کرد و افزود:‌ روند اجرای پروژه بهسازی، آسفالت ریزی و مرمت جاده ماکو- آواجیغ با تامین مشکل قیر و سایر مشکلات جاری از سر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه توقعات شهروندان از نظام و حکمرانی باید برآورده شود اضافه کرد: مناطق آزاد باید خدمات فراتر از وظایف ذاتی وزارتخانه ها ارائه دهند و نقش مکمل در اجرای پروژه های عمرانی وزارتخانه ها داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: در مناطق آزاد جهان، اول زیرساخت ها توسط منابع ملی و وزراتخانه ها آماده می شود سپس منطقه آزاد اقدام به سیاستگذاری و اجرای قوانین در حوزه توسعه صنعت و تجارت می کند ولی در ایران اینگونه نیست.

وی با بیان اینکه سازمان های مناطق آزاد بدون برخورداری از بودجه دولتی و بصورت درآمد هزینه ای اداره می شوند افزود:‌ دولت باید اعتبارات استانی را به مناطق آزاد نیز تخصیص دهد و به تعهدات خود مانند سایر شهرهای سرزمین اصلی ایفا نمایند.

گروسی به اجرای پروژه های عمرانی با پیوست امنیتی اشاره کرد و اظهار داشت: ایمنی راه های منطقه آزاد ماکو باید دوبرابر جاده های سرزمین اصلی باشد چرا که سازمان منطقه آزاد ماکو خود را موظف به ارايه خدمات و امکانات اضافی در کنار وزارتخانه ها می داند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو خاطرنشان ساخت: پل عیسی خان واقع در جاده قولیشکاک نیز با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو و فرمانداری ماکو بازسازی می شود.

نماینده مردم ماکو، شوط ، پلدشت و چالدران نیز گفت: سازمان منطقه آزاد ماکو به تعهدات خود در حوزه راه سازی عمل نموده و انتظار می رود اداره کل راهداری نیز نسبت به اتمام تعهدات خود طبق موافقتنامه منعقد عمل نماید.

محمدعلی پور از پیگیری احداث جاده های مواصلاتی به منطقه آزاد ماکو در صحن علنی مجلس خبرداد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز گفت: چهارشنبه هفته جاری در ر استای تجهیز و ایمن سازی بزرگراه ماکو گیت بطول ۲/۵ کیلومتر نیوجرسی از محدوده هندور به سمت گیت جای گذاری خواهد شد.

پیمان آرامون افزود: عملیات خط کشی، علائم گذاری و روشنایی جاده های مواصلاتی سطح منطقه با مشارکت ۵۰ درصدی سازمان منطقه آزاد ماکو انجام خواهد شد.

فرماندار ماکو نیز در این جلسه با بیان ضرورت تحقق وعده های داده شده به مردم کفت:‌ جاده قولیشکاک – قره تپه مطالبه مردم ۲۲ روستای واقع در مسیر می باشد و احداث پل عیسی خان از جمله مطالبات مردمی بود که امیدواریم به زودی به اتمام برسد.

نادر کاظمی افزود: ما به عنوان وارثان مشکلات مدیران سابق موظفیم به تعهدات دولت در قبال مردم پاسخگو باشیم.

وی از پیگیری فرمانداری برای تعریض جاده هندور،‌ آغبلاغ چمن لو و جاده شوطلو شوربلاغ خبر داد و گفت: مشکلات منطقه آزاد ماکو با هم افزایی سازمان منطقه آزاد با سایر وزارت خانه ها قابل حل می باشد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

یک پاسخ به «توسعه زیرساخت ها در مناطق آزاد، درگرو ایفای وظایف ذاتی وزراتخانه ها است»

باسلام و عرض ادب و احترام خدمت شما سرور گرامی 🌺
احتراماً به استحضار میرساند توسعه جاده‌ها شریان اصلی رشد و توسعه هر منطقه می‌باشد ولی متأسفانه منطقه آزاد ماکو از این امر مستثنی است .جناب آقای گروسی نمایندگان ومسئولان خوی از سالها پیش نسبت به تعریض ودوبانده کردن جاده هایشان از سه راهی ایواوغلی تا مرز رازی اقدام کردند وهیچ میلی به تعریض ودوبانده کردن از سه راهی ایواوغلی تا گیت ورودی منطقه آزاد ماکو نداشته باشند و این امر در آینده نزدیک باعث خواهد شد که مرز بازرگان عملاً از گردونه عبور و مرور وترانزیت کالا وتریلرها خارج شود و از مرز رازی خوی ترانزیت شوند متاسفانه مسیولان ونماینده عزیز ماکو پلدشت وشوط چالدران در خواب هستند.خواهشمنداست به این امر عنایت ویژه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین