پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

عبدالملکی در سفر خود به منطقه آزاد ماکو چه دستوراتی را صادر کرد؟

منطقه آزاد ماکو چهارشنبه و پنجشنبه میزبان مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاري-صنعتي و ويژه اقتصادی بود.

به گزارش فرينا، حجت الله عبدالملکی روز پنجشنبه (٣آذرماه) در جلسه شورای اداری منطقه آزاد ماکو با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج گفت: در هرکاری تفکر بسیجی حاکم بوده است موفق شده ایم و باید همه با روحیه و تفکر بسیج اقدام کنیم.

عبدالملكي، با تجلیل از مرزنشینان به عنوان حافظان مرزها و تقویت کنندگان اقتصاد ملی گفت: مناطق آزاد مختص مرزنشینان نیست و متعلق به همه ملت ایران است چرا که کل کشور از این مناطق متنفع می شوند.

مشاور رئیس جمهور، شتاب توسعه در منطقه آزاد ماکو را خوب ارزیابی کرد و افزود: مناطق آزاد ذیل اقتصاد مقاومتی تعریف شده است که در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله) در ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ در بند ۱۱ به توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه‌ی اقتصادی کشور به منظور انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تأمین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج تاکید ویژه شده است.

عبدالملكي، با تبیین رویکرد جدید مناطق آزاد اظهار داشت: ‌ما ۲ رویکرد اساسی را در مدیریت جدید پیگیری می کنیم. یکی مردمی کردن بیشتر مناطق آزاد و دیگری جهانی کردن این مناطق است.

وي تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که مردمی که در منطقه آزاد ساکنند فرصتی هستند که تقویت اقتصاد ایران مرهون تلاش این عزیزان است و مردم ایران از این مناطق ۸ گانه منتفع خواهند شد.

دبير شورايعالي مناطق آزاد تجاري-صنعتي و ويژه اقتصادي، در خصوص جهانی کردن مناطق آزاد نیز گفت: در این خصوص سه سیاست را دنبال می کنیم؛ اول تعامل گسترده مناطق آزاد با دیگر مناطق آزاد جهان که هم اکنون شبکه سازی مناطق آزاد را در دستور کارخود دارند. دوم تقویت خدمات بین المللی از جمله حوزه های لجستیکی، بیمه، بانک و بورس بين الملل که در مرحله نهایی کردن آن هستیم.

سیاست سوم نیز جذب سرمایه خارجی است که به همین منظور شرایط و زیرساخت های لازم برای حضور فعالان اقتصادی خارجی را در مناطق آزادمان فراهم می کنیم تا با پیوند با اقتصاد جهانی کشور را جهانی شدن سوق دهیم.
عبدالملكي، از پیگیری جدی دبیرخانه شورايعالي برای حل مشکل مالیات به عنوان نخستین مساله فعالان اقتصادی در مناطق آزاد خبرداد.

مشاور رئيس جمهور، اجرای ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه هاي توسعه کشور یعنی حکمرانی واحد را جزو تاکید موکد رئيس جمهور به عنوان مطالبه فعالان اقتصادی عنوان کرد و گفت:‌ درصورت عدم اجرای این قانون و تخطی از آن، رئیس جمهور دستور برخورد صادر کرده است.

عبدالملکی، به اولویت بندی اجرای پروژه ها در مناطق دستور داد و افزود: این منطقه مشکل آب شرب است که باید تامین آب شرب مردم منطقه اولین اولویت مسئولین باشد.

وي در پايان تاکید کرد: دستگاه های اجرای موظف هستند امورات مربوط به سرمایه گذاری را تسهیل کنند.

«حجت الله عبدالملکی»، مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ويژه اقتصادی، چهارشنبه (2 آذرماه) در يك سفر دو روزه به منطقه آزاد ماكو از طرح های سرمایه گذاری، عمرانی و زیرساخت های لجستیکی اين منطقه بازديد کرد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین