پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

استقبال سرمايه گذار کشور ترکیه از فعاليت در منطقه آزاد ماکو

مدیر مجموعه توليدي ،تجاري و سرمايه گذاري پروکسی تركيه تولید کننده محصولات شوینده در ديدار با رييس هيات مديره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو نسبت به سرمايه گذاري در اين منطقه ابراز تمايل كرد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو،‌ مدیرعامل سازمان منطقه ماکو در این جلسه با اشاره به پتانسيل ها و مزيت هاي موجود در منطقه گفت: با توجه به ممنوعیت واردات کالاهای شوینده خارجی به کشور، بهترین راهکار، تولید این محصولات در منطقه می باشد.

حسین گروسی با بیان اینکه سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو برای سرمایه گذاران صرفه اقتصادی دارد افزود:‌در منطقه آزاد ماکو تولید با کاهش ۳۰ درصدی هزینه ها به دلیل انرژی ارزان،‌ نیروی انسانی توانمند و مواد اولیه مناسب و ارزان همچنین امکان صادرات کالا به خارج از کشور به دلیل وجود زیرساخت های ترانزیتی منطقه برخوردار خواهد بود.

وی اضافه کرد: منطقه آزاد ماکو بعنوان بزرگترین منطقه آزاد دنیا، می تواند بعنوان یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های لجستیک، کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری محسوب شود.

گروسی همچنین تولید در منطقه آزاد ماکو و ورود به فروشگاه های زنجیره ای ایران را پرسود عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به جمعیت ٨٠ میلیونی ایران و کشورهای اطراف که امکان صادرات ١٠٠% کالاهای تولیدی وجود دارد، گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری می باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از امکان ثبت شرکت ١٠٠% خارجی با تحویل زمین جهت سرمایه گذاری و همچنین سرمایه گذاری به صورت مشارکتی با سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: مسیرهای ترانزیتی و کوریدورهای مهم شرق به غرب و همچنین شمال به جنوب میتواند در کنار تولید محصولات در منطقه می تواند نقش مکمل ایفا نماید.

گروسی بیان داشت: راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای منطقه آزاد ماکو با هدف ارایه و فروش محصولات تولید شده در ماکو و سایر مناطق آزاد نیز یکی از برنامه های سازمان منطقه آزاد ماکو است که در دستور کار قرار دارد.

حسین گروسی در این جلسه همجواری منطقه‌ آزاد ماکو و نبود ویزا بین دو کشور ایران و ترکیه را مزیتی برای سرمایه گذاران دو کشور عنوان کرد و گفت: ‌کاهش هزینه های حمل و نقل محصولات و وجود مواد خام کافی در منطقه آزاد ماکو، مزیت مهمی محسوب می شود و می تواند موجب ایجاد شریان اقتصادی فعالی بین دو کشور در محدوده این منطقه باشد. وی افزود: این منطقه نقطه اتصال آسیا به اروپا بوده که می تواند هاب لجستیک کشور شود.

گروسی ادامه داد: وجود فرودگاه در منطقه که پروازهای خارجی آن در حال راه اندازی است نیز مزیت مضاعفی برای سرمایه گذاران محسوب می شود و محصولات تولیدی در ایران با تخفیف عوارض گمرکی به کشورهای آسیای مرکزی همراه است.

مدیر شرکت پروکسی نیز در این جلسه از فرصت ها و استقبال منطقه آزاد ماکو برای سرمایه گذاری تشکر کرد و برای سرمایه گذاری در این منطقه اعلام آمادگی نمود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین