پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

پلدشت قابلیت تبدیل به قطب امنیت غذایی کشور را دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: شهرستان پلدشت قابلیت تبدیل به قطب امنیت غذایی کشور را دارد.

حسین گروسی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران،‌ منطقه آزاد ماکو را منطقه‌ای مستعد با ظرفیت‌های بی نظیر در حوزه کشاورزی و مردمانی پرتلاش توصیف کرد و افزود: سرمایه گذاری های خوب خوب و اثربخشی در مسیر امنیت غذای در منطقه آزاد ماکو صورت گرفته لذا  یکی از مهم‌ترین مصادیق دانش بنیان شدن اقتصاد، زنجیره ارزش غذا است.

وی با بیان اینکه زنجیره ای شدن کشاورزی و صنعت یک مدل نوین بر ای توسعه منطقه است اضافه کرد: استفاده از تخصص نخبگان، جذب سرمایه گذار خارجی، افزایش کیفیت و تولید با استفاده از  مدل زنجیره تولید و درنهایت هم افزایی منجر به توسعه اقتصادی می شود بطوریکه تجربیات و امکانات اندک با هم جمع شده و نیروی قابل توجهی برای پیشرفت منطقه ایجاد خواهد شد.

گروسی  با اشاره به سفارشات ائمه معصومین(ع) در خصوص درختکاری افزود: تعداد ۲۲۰ اصله درخت مثمر به یاد ۲۲۰ شهید ایران اسلامی که ثمره خون آنان امروز امنیت و پیشرفت ایران اسلامی را شاهدهستیم کاشته شد و برای ۴۲۰ درخت به یاد ۴۲۰ شهید منطقه آزاد ماکو (نشان نهال ایثار مزین به نام شهدای این منطقه) نصب شد.

وی اضافه کرد: این درختان در زمینی به وسعت ۲۰۰۰ هکتار از اراضی مرغوب این منطقه (دشت زیدون) که در طی چندین ماه آماده سازی شده، در حال کاشت است.

گروسی به تاکبدات مقام معظم رهبری در خصوص درختکاری و کاشت درخت مثمر اشاره کرد و اظهار داشت: موضوع منابع طبیعی و صیانت از محیط زیست در دستور کار سازمان منطقه آزاد ماکو قرار دارد.

وی تصریح کرد: از آنجا که شهرستان پلدشت قابلیت تبدیل به قطب امنیت غذایی کشور را دارد با جدیت زنجیره تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی دنبال می شود.

 

 

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین