پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

اولین جشنواره رنگامیزی تخم مرغ های غول پیکر در سالن نمایشگاه منطقه آزاد ماکو آغاز شد

جشنواره رنگامیزی روی تخم مرغ های غول پیكر در منطقه آزاد ماکو  در قالب ویژه برنامه های نوروز ۱۴۰۲ آغاز شد.

مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه این جشنواره به مدت ۲ روز برگزار میشود گفت: بخش كارگاهی این جشنواره شامل اجرای طرح های برگزیده بر روی تخم مرغ های غول پیكر در مرکز همایش ها و نمایشکاه بین المللی منطقه آزاد ماکو  با حضور هنرمندان برتر از سراسر کشور در حال برگزاری است.

علی فرج پور بیان اینکه در این جشنواره هنرمندانی از شهرهای قزوین، تبریز،‌کرج،‌ارومیه، اردبیل،‌ جلفا و هنرمندان بومی منطقه حضور داشتند افزود: در بخش کارگاهی این جشنوراه یك عدد ماكت تخم مرغ به ارتفاع یك و نیم متر  در اختیار شركت كنندگان قرار گرفت تا طرح ارسالی برگزیده خود را بر روی ماكت اجرا كنند.

وی با بیان اینکه هدف ما از برگزاری این جشنواره استفاده از ظرفیت هنرمندان بومی در حوزه‌های زیباسازی شهری بوده است، گفت: آثار تولید شده مرتبط با نوروز، در میادین شهرهای ماکو می توانند جانمایی شوند.

فرج پور با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا این اتفاقات در همه‌ی حوزه‌ها تسری پیدا کند، افزود: سازمان منطقه آزاد ماکو برای ایام پایانی و ایام نوروز، اجرای ویژه برنامه‌های شاد و نشاط آفرین را در دستور کار خود  قرار داده است.

وی خاطرنشان ساخت: این جشنواره برای حفظ آئین و سنت‌های باستانی با الویت طراحی و نقش های سنتی منطقه باحضور بیش از ۱۵ هنرمند حوزه طراحی و نقاشی برگزار  و بیش از ۳۰ اثر طراحی روی تخم های کوچک تا به امروز برای داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که پس از داوری جوایز نفیسی به نفرات برتر اهدا می شود.

 

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین