پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

مراودات اقتصادی و گردشگری مناطق آزاد ایران با اقلیم کردستان عراق گسترش می یابد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از گسترش مراودات اقتصادی و گردشگری مناطق آزاد ایران با اقلیم کردستان عراق خبر داد.

به گزارش فرینا، حجت اله عبدالملکی روز چهارشنبه در کنفرانس خبری با رسانه های عراق که به مناسبت برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری در سلیمانیه عراق از فردا آغاز می شود، افزود: مناطق‌ آزاد ایران در مرزهای کشور مستقر هستند و با اضافه شدن مناطق آزاد جدید ۴ منطقه آزاد هم مرز با عراق خواهیم داشت.

عبدالملکی با اشاره به منافع مشترک ایران و عراق در گسترش مراودات اقتصادی اضافه کرد: به دلیل قرابت فرهنگی ایران و اقلیم کردستان عراق و امنیت خوب دو کشور، بهره گیری از ظرفیت های توریستی همدیگر می تواند توسعه گردشگری و رشد اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

وی، از تبادل اقتصادی ۶ میلیارد دلاری ایران با اقلیم کردستان عراق خبرداد و گفت: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران تقویت مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه است.

** معرفی ۱۳۰ بسته پیشنهادی برای سرمایه گذاری گردشگری در مناطق آزاد  به ارزش یک میلیارد یورو

مشاور رئیس جمهور افزود: هدف دوم ما از سفر به کردستان عراق معرفی 130 بسته و فرصت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در مناطق آزاد 7 گانه به ارزش حدود یک میلیارد یورو است.

عبدالملکی با اشاره با رونمایی 700 بسته فرصت سرمایه گذاری در مناطق آزاد طی ماه های اخیر افزود:‌ معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری مناطق آزاد 7 گانه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری سلیمانیه عراق می تواند در تبادل گردشگر و جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری به مناطق آزاد مفید واقع شود.

شایان ذکر است: نمایشگاه معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری گردشگری و صنایع دستی در استان سلیمانیه عراق از 26 تا 28 مرداد ماه در نمایشگاه بین المللی سلیمانیه عراق برگزار می شود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین