پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

اجرای قانون مدیریت یکپارچه، راهکار توسعه مناطق آزاد کشور

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات مناطق آزاد کشور، عدم اجرای قانون حکمرانی واحد است، گفت: برای بهره مندی فعالان اقتصادی از ظرفیت های این بخش، ماده ۶۵ احکام دایمی توسعه کشور باید اجرایی شود که در آن صورت، شاهد حل بسیاری مشکلات خواهیم بود.

حسین گروسی در پنل تخصصی «اقتصاد مقاومتی بستر مناسب سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ويژه اقتصادی» در حاشیه رویداد اقتصادی کیش اینوکس ۲۰۲۳  در این نشست تخصصی با حضور مشاور ٰرئيس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود:‌اهمیت این موضوع به قدری است که رئیس جمهورمحترم نیز به اجرای کامل ماده ۶۵ تاکید کرده و دستور برخورد با دستگاه های خاطی را داده است.

وی با ابراز تاسف از عدم همکاری دستگاههای اجرایی در این مناطق برای واگذاری اختیارات به مدیران منطقه افزود: این بحث تنها در منطقه آزاد ماکو نیست بلکه تمامی مناطق در این خصوص مشکلات دارند و نیازمند اجرایی شدن ماده ۶۵ هستیم.

گروسی افزود: اقتصاد مقاومتی بستر مناسبی را برای برنامه‌ریزی‌های جاری و آینده کشور فراهم کرده و این سیاست‌ها چارچوب کلان اقدامات دستگاه‌های اجرایی را برای دستیابی به توسعه پایدار تشکیل می‌دهد.

مشاور رئیس جمهور ودبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در این کارگروه با اشاره به‌ چشم‌انداز مثبت جهانی به اقتصاد ایران و اهتمام مدیریت کشور به اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، گفت: این چشم انداز یک فرصت طلایی برای پایان دادن به دوره کندی رشد اقتصادی و ایجاد زمینه مناسب برای رشد باثبات غیرتورمی در طول برنامه ششم فراهم کرده است.

حجت اله عبدالملکی افزود:  تیم اقتصادی دولت باید هم برای تامین مالی رشد هدف‌گذاری کند و هم تلاش گسترده‌ای برای رفع این نگرانی انجام دهد تا منابع را به سمت کسب‌وکارهایی سوق دهد که بخش بیشتری از جامعه از مواهب آن بهره‌مند شوند.

شایان ذکر است ۱۸ پنل تخصصی در حاشیه دومین روز از برگزاری  رویداد کیش اینوکس با حضور فعالان اقتصادی،‌ مدیران مالی،‌بانک، بیمه بورس و مناطق آزاد در مرکز همایش های سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین