پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

ماکو نقطه قوت آذربایجان غربی و جایگاه راهبردی در اقتصاد جمهوری اسلامی دارد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت:‌ماکو یکی از نقاط قوت آذربایجان غربی و یک نقطه راهبردی در اقتصاد جمهوری اسلامی بوده و اثر قابل توجهی در اقتصاد کشور می تواند ایفا کند.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، حجت اله عبدالملکی در حاشیه بازدید ازغرفه منطقه آزاد ماکو در نمایشگاه بین المللی بورس،‌بانک، بیمه، خصوصی سازی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در منطقه آزاد کیش و گفت و گوی خبری افزود:‌ این نمایشگاه  از بزرگترین رویدادهای تأمین مالی و سرمایه گذاری کشور است که در منطقه آزاد کیش برگزار می شود و اغلب بانک ها بیمه ها گروه های ملی هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری دراین نمایشگاه حضور دارند .

وی با اشاره به حضور فعال مناطق آزاد و ويژه در این نمایشگاه اضافه کرد: ما در کل کشور ۸۵۰ بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد آماده کرده بودیم که از این میزان ۱۱۰ بسته متعلق به ماکو می باشد.

مشاور رئیس جمهور بیان داشت: منطقه آزاد ماکو یکی از مناطق فعال و خیلی خوب در کشور است و در این نمایشگاه بسته های سرمایه گذاری خودشان را عرضه کرده و با شرکت های سرمایه گذاری و بانک ها مذاکره می کنند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه ماکو بطور کلی در جذب سرمایه موفق بوده اظهار داشت:  از این ۱۱۰ بسته پیشنهادی برای سرمایه گذاری، بنابه گفته مسئولین حوزه اقتصادی ماکو حدود ۵۰ بسته وارد فرآیند شده و مشتری مشخص گردیده است و ۱۳ بسته نیز به قرارداد تبدیل شده که امیدواریم تا آخرسال همه این بسته ها به قرارداد تبدیل شوند.

وی با اذعان بر اینکه به واسطه مرز بازرگان حجم زیادی از ترانزیت کشور از این منطقه انجام می شود ابراز امیدواری کرد: باجذب سرمایه گذاری این اثر مثبت افزایش پیدا کند

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین