پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

مشاور رئیس جمهور: ۱۵۰ بسته سرمایه گذاری جدید در نمایشگاه اوراسیا رونمایی می شود

مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مشاور رئیس جمهور: ۱۵۰ بسته سرمایه گذاری جدید مناطق آزاد و ویژه در دومین نمایشگاه اوراسیا رونمایی می شود که در اینصورت تعداد بسته های سرمایه گذاری به ۱۰۰۰ میرسد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو،  حجت اله عبدالملکی در نشست بررسی تقاضاهای سرمایه گذاری از ابتدای سال تا کنون در منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه ماموریت اصلی ما جذب سرمایه گذاری است افزود: ما ۶ وظیفه اصلی بر اساس اسناد بالادستی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داريم که ریشه همه آنها تولید و سرمایه گذاری است.

وی با بيان اينكه امسال تمرکز ما جهش در سرمایه گذاری بود افزود: علیرغم اینکه  جایگاه مناطق آزاد و ويژه اقتصادى در سطح ملی در حوزه سرمایه کذاری ممتاز است ولی هنوز بیش از ۱۰ درصد ظرفیت مناطق برای سرمایه گذاری استفاده نشده است .

عبدالملكى اظهارداشت: یک سوم صادرات غیرنفتی کشور از این مناطق انجام مى شود، ۲۵۰۰ شرکت در این مناطق مستقرند و بیش از ۷۰ درصد ترانزیت کشور از این مناطق صورت مى گيرد.

وى با اشاره به اينكه مناطق آزاد و ویژه اقتصادى كشور، حدود ۱۰ درصد اقتصاد ایران هستند، گفت: با توجه به پتانسيلى كه در اين مناطق وجود دارد میتوانیم با سرمايه گذارى صحيح به ۳۰ تا ۴۰ درصد اقتصاد ایران برسیم.

مشاور رئيس جمهور در ادامه از رونمايى ١٠٠٠ بسته سرمايه گذارى در مناطق آزاد و ويژه اقتصادى خبر داد و افزود: همزمان با برگزارى نمايشگاه تخصصى اوراسيا كه از ١٣ تا ١٦ آذرماه در مركز نمايشگاه بين المللى تهران برگزار مى شود از  ۱۵۰ بسته سرمايه گذارى ديگر به ارزش ۱۷ میلیارد دلار معرفى خواهد شد.

عبدالملكى اضافه كرد: با عرضه بسته های سرمایه گذاری در نمایشگاه ها و فضاهای اطلاع رسانی، حدود ۲۳۰ هزار میلیارد تومان تقاضای سرمایه گذاری در مناطق آزاد كشور شکل گرفته است.

وى گفت: امسال ٥ نمایشگاه خارجی در  كشورهاى ارمنستان، چین، روسیه  و ۲ نمایشگاه در کردستان عراق برگزار شد و یک رویداد بین المللی هم در هند برای روزهای آینده برنامه ریزی شده است. 

مشاور رئيس جمهور و دبير شورايعالى مناطق آزاد و ويژه اقتصادى در پايان گفت: تمام تلاش ما این است تا پایان سال این سرمایه گذاری ها به عقد قرارداد و آغاز اجرای طرح منجر شود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین