پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

فراخوان پلمب دفاتر (نوبت اول)

به اطلاع كليه فعالين اقتصادي اعم از حقوقي و حقيقي ثبت شده در اداره ثبت شركتها و موسسات غير تجاری سازمان منطقه آزاد ماكو می رساند با ملحوظ داشتن موارد مهم زير جهت پلمب دفاتر سال 1403 از ابتداي بهمن ماه 1402 به اداره ثبت شركتها و موسسات غير تجاری سازمان منطقه آزاد ماكو مراجعه نماييد.

يكی از شرايط اصلی برخورداري از معافيت مالياتی، پلمب دفاترتجاری قبل از شروع سال مالی است.

لذا كليه تجار، بازرگانان و فعالين اقتصادی و كليه اشخاصی كه قصد آغاز يا ادامه فعاليت در سال ۱۴۰3 دارند، بايد در فرصت باقي مانده از سال ۱۴02 (قبل از شروع سال مالي) برای پلمب دفاتر اقدام نمايند.

لذا تقاضا دارد: براي انجام تشريفات اداری پلمب دفاتر تجاری سال ۱۴۰2 ابتدا از طريق سامانه مناطق آزاد بنشاني my.freezones.ir با ثبت درخواست خود و در صورتيكه اطلاعات در سامانه درج نشده باشد از طريق خود اظهاري شركتهاي قديمي اقدام به تكميل اطلاعات نمائيد حضور يكي از اعضاء هيئت مديره يا نماينده و يا وكيل قانوني شركت الزامي است.

معرفي نامه فرد نماينده مي بايست در سربرگ شركت تنظيم و توسط صاحبان امضاء مجاز امضاء و به مهر شركت ممهور گردد. وكالتنامه وكيل بايد در قالب سند رسمي (محضري) اعطاء شده باشد .

هزينه فروش دفاتر در محل اداره ثبت شركت ها و با دستگاه كارتخوان قابل پرداخت است .

دفاتر موجود حاوي ۳۹ صفحه است، در صورت نياز به دفاتر با صفحات بيشتر ، قبلاً نسبت به تهيه آن از كتابفروشي هاي سطح شهر اقدام نمائيد .

با توجه به اينكه شرط برخورداري از هرگونه معافيت مالياتي درمناطق آزاد اخذ مجوز فعاليت اقتصادي، ارائه اظهارنامه در موعد مقرر و ارائه دفاتر پلمپ شده به اداره امور مالياتي مي باشد، چنانچه شركتي موفق به اخذ مجوز فعاليت اقتصادي و پلمب دفاتر در مهلت باقي مانده از سال ۱۴۰2 نگردد ،بعنوان شركت غير فعال تلقي شده و شناسه ملي اختصاص يافته به حالت تعليق در خواهد آمد و بالطبع از مزيت معافيت مالياتي منطقه آزاد هم بهره مند نخواهند شد.

تلفنهاي تماس:

0443100 – داخلي 420 و 421 و 422 – تلفن مستقيم : 04434376094

اداره ثبت شركت ها و موسسات غير تجاری سازمان منطقه آزاد ماكو

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین