پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

دوره هواشناسی کوهستان در منطقه آزاد ماکو برگزار شد

مدیر اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ به منظور آشنایی کوهنوردان با شرایط آب و هوایی کوهستان و پیشگیری از بروز حوادث، دوره هواشناسی کوهستان در این منطقه برگزار شد.

غلامرضا مشایخی در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو با اشاره به اتفاقات ناگوار اخیر در صعود کوهنوردان استان های مختلف شمالی  افزود: در راستای جلوگیری از بروز خطرات و حوادث کوهنوردی در منطقه آزاد ماکو و آموزش سرپرستان تیم های کوهنوردی و همچنین فعالان در این حوزه، دوره آموزشی هواشناسی کوهستان با حضور آقای محسن هاشم نژاد (مدرس رسمی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای کشور) و به همت مدیریت ورزش سازمان و هیئت کوهنوردی منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

وی افزود:‌این دوره با حضور 30 نفر از کوهنوردان و سرپرستان گروه های کوهنوردی در سالن کنفرانس ساختمان شماره 1 سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار و روش های پیش بینی آب و هوا با جدیدترین متدهای مورد تایید سازمان هواشناسی و فدراسیون کوه نوردی کشور مورد بحث قرارا گرفت.

مشایخی تاکید کرد:  همچنین مقرر است، در راستای آموزش کوهنوردان و عالقمندان دوره پزشکی کوهستان نیز برگزارشود.

مدیر اجتماعی و ورزش سازمان اضافه کرد: هیئت کوهنوردی منطقه آزاد ماکو با مساعدت سازمان منطقه آزاد ماکو دوره های موثر و کاربردی بسیاری را در دستور کار خود قرار داده است که در سال 1403 عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین