پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

تحقق شعار سال با هم افزایی دستگاه های اجرایی استان و منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدارهای جداگانه با تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی به گسترش همکاری ها و هم افزایی با مرکز استان برای عینیت بخشی به جهش تولید با مشارکت مردم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو،. حسین گروسی روز دوشنبه در دیدار با رییس و اعضای اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ارومیه بر لزوم افزایش همکاری میان شرکت سرمایه گذاری و توسعه ماکو و اتاق بازرگانی استان تاکید کرد و گفت: اتاق بازرگانی و منطقه آزاد بطور سیستماتیک باید منافعشان به یکدیگر گره خورده و باید از این فرصت برای توسعه استان و منطقه بهره جست.

وی افزود: تسهیل فضای کسب و کار و جهش تولید در آذربایجان غربی با همکاری اتاق بازرگانی و منطقه آزاد ماکو پیگیری می شود.

در این جلسه ایجاد بزرگترین کارخانه تولید شکر در منطقه آزاد ماکو مورد بررسی قرار گرفت

🔹 سپاه و بسیج و قرارگاه خاتم ظرفیت بالایی در توسعه منطقه دارد

در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با سردار ‌رجبی فرمانده سپاه ‌آذربایجان غربی نیزدر خصوص پروژه های عمرانی در حال اجرای منطقه توسط قرارگاه خاتم گفت و گو شد.

سردار رجبی در این جلسه گفت:‌ موضوع تأمین مسکن چالش مهمی در استان است و باید در اولویت امور مسئولان قرار گیرد.

🔹برای اجرای کامل ماده ۶۵ قانون احکام دائمی توسعه کشور در منطقه آزاد ماکو سازمان بازرسی ورود کند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدار با مدیرکل بازرسی آذربایجان غربی در ارومیه گفت: متاسفانه همچنان بعضی دستگاه ها به اجرای قانون ماده ۶۵ احکام دائمی توسعه کشور در منطقه آزاد تن نمی دهند و در این خصوص سازمان بازرسی کشور ورود کند.

حسین گروسی افزود: با تصویب طرح جامع به عنوان نقشه راه توسعه منطقه، تاثیرگذاری در اقتصاد استان را نیز شاهد خواهیم بود.

وی خاطرنشان ساخت:‌ درآمد محدود بزرگترین منطقه آزاد کشور کفاف تامین زیرساخت ها و نیازها را نمی دهد و باید منابع ملی تخصیص یابد

مدیرکل بازرسی آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت:‌ توقعات از منطقه آزاد ماکو برای تحقق شعار سال بسیار است

روح اله محبوبی با تاکید بر توانمندسازی بخش خصوصی و جلب مشارکت‌ ماکووندان برای تحقق شعار سال افزود: کارهای بزرگ و ارزشمندی در منطقه آزاد ماکو شروع شده است و بازرسی استان همکاری لازم را همچون گذشته با این سازمان خواهد داشت

🔹مشکلات مربوط به سدکرم آباد تا شهریور سال جاری رفع و به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان آذربایجان غربی نیز در جلسه ای با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: مشکلات مربوط به پایاب سدکرم آباد تا شهریور سال جاری رفع و این پروژه عظیم به بهره برداری می رسد.

مجید رستگاری افزود: اصلاح روش هاي کاشت، تلاش در جهت کاهش سطح کشت محصولات با مصرف بالای آب ، اصلاح و توسعه کاشت گیاهان کم آبخواه، توسعه کشت های گلخانه ای، اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار و مهار آب هاي فصلي می تواند بر بهبود الگوی مصرف آب در کشاورزی تاثیر مثبت داشته باشد.

حسین گروسی نیز در این دیدار رویکرد منطقه آزاد ماکو را اصلاح الگوی کاشت و زراعت محصولات کم آب بر عنوان کرد و افزود: استراتژی امنیت غذایی و زنجیره تولید از مزرعه تا سفره را در منطقه آزاد ماکو پیگیری می کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: سرمایه گذاری حوزه کشاورزی در دشت زیدون نمونه ای از کشاورزی مدرن و مکانیزه و کنترل منابع آب می باشد

گروسی با بیان اینکه سرمایه گذاری های بسیار خوبی در عرصه های گردشگری، معدن و کشاورزی منطقه آزاد ماکو در حال انجام است اضافه کرد:  در واگذاری زمین برای طرح ملی مسکن، ماکو رتبه اول را داشته و برای ادامه اجرای این طرح با همکاری تمامی دستگاه ها، زمین مورد نیاز واگذار می شود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین