پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

هم‌افزایی گمرک بازرگان و منطقه آزاد ماکو برای تسهیل تجارت

در نشست معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو با مدیر کل گمرک بازرگان، پیگیری حذف مالیات بر ارزش افزوده از سهم منطقه آزاد در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، رسول حسین‌زاده معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکوبه اتفاق مدیرکل گمرک منطقه در جلسه با مدیرکل گمرک بازرگان بر اجرای صحیح و کامل قوانین و مقررات با هدف کاهش هزینه‌های گمرکی فعالان اقتصادی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه این مالیات برابر مقررات جاری کشور، در تعدادی از مناطق آزاد نیز اخذ نمی‌شود، ضمن تاکید بر افزایش تعاملات گمرک بازرگان و سازمان منطقه آزاد ماکو، مذاکرات لازم را با مدیرکل گمرک بازرگان انجام و مقرر داشتند تا هر یک از ادارات کل گمرک منطقه آزاد ماکو و گمرک بازرگان، موضوع معافیت مالیات بر ارزش افزوده را از مراجع مربوطه پیگیری نمایند.

حسین زاده افزود با توجه به اینکه معیشت اکثر مردم عزیز منطقه به تجارت و خدمات مرتبط با آن وابسته است، از حداکثر ظرفیت‌های قانونی به نفع کسب و کارهای محوری من جمله تجارت استفاده کرد تا فعالیت‌های گمرکی رونق بیش از پیش داشته باشد.

همچنین در این جلسه، اجرای ماده ۴۶ آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی به منظور انجام تشریفات قبل از اظهار توسط گمرک سازمان منطقه آزاد ماکو مورد توافق قرار گرفت تا سریعا اقدامات لازم برای این مهم پیگیری و به سرانجام برسد تا شاهد اجرای کامل قوانین خاص مناطق آزاد باشیم.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین