پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

كارگروه ويژه مناطق آزاد در اتاق بازرگاني ايران تشكيل مي شود

با توافق مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رییس اتاق بازرگانی ایران، كارگروه ويژه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در اتاق بازرگاني ايران تشكيل مي شود .

به گزارش فرینا، صبح امروز شنبه (13 شهریورماه) در دیدار دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رییس اتاق ایران، توافق شد تا كارگروه ويژه مناطق آزاد در اتاق بازرگاني ايران تشکیل گردد.
مقرر گردیده است تا این کارگروه با هدف تسهیل و مانع زدایی در تولید و ایجاد اشتغال تشکیل گردد.
در جلسه امروز «حمیدرضا مومنی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به «غلامحسین شافعی» رییس اتاق ایران پیشنهاد داد تا چارچوب رسمی تشکیل این کارگروه طی چند روز آینده در قالب تفاهم نامه ای به امضای طرفین برسد.

رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه گذاری و افزایش درآمد عمومی و حضور فعال در بازارهای جهانی و منطقه ای و همچنین ایجاد هماهنگی در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد، ترتیبی اتخاذ گردد تا نماینده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد جزو برنامه های مناطق آزاد کشور است که با تشکیل این کارگروه بیش از پیش به تحقق خواهد رسید.

با توجه به توافق صبح امروز حمیدرضا مومنی و غلامحسین شافعی و در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در شعار سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»، مقرر گردیده است تا با تشکیل کارگروه ویژه و تخصصی مناطق آزاد در اتاق بازرگانی ایران، از تمامی ظرفیت های اتاق برای رفع موانع پیش روی تولید و صادرات استفاده گردد.
از ابتدای سال 1400 تاکنون دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با حضور منظم در تمامی مناطق آزاد و دیدار با فعالان اقتصادی و تولیدی مناطق، با عقد تفاهم نامه های همکاری و تشکیل کارویژه های تخصصی و پیگیری مداوم از دستگاه های اجرایی مرتبط موضوع، توانسته است بیش از 120 مانع فراروی تولیدکنندگان را مرتفع سازد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین