پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

آینده‌ صنعت حمل و نقل منطقه آزاد ماکو با احداث دهکده لجستیک درخشان است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: ایجاد دهکده لجستیک در منطقه می‌تواند آینده ای درخشان در صنعت حمل و نقل این منطقه رقم بزند و ارزش افزوده زیادی در حوزه ترانزیت و لجستیک عاید منطقه و کشور کند.

به گزارش ایرنا،‌ محمدرضا عبدالرحیمی روز شنبه در آیین گرامیداشت روز ملی حمل و نقل و رانندگان در منطقه آزاد ماکو افزود: موقعیت جغرافیایی اقتصادی منطقه آزاد ماکو و برخورداری از ۲ مرز تجاری و مسافری فعال، بخش حمل و نقل و لجستیک منطقه را به یکی از بخش های مهم و دارای ارزش قابل توجه اقتصادی تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر، ۲۵ شرکت حمل و نقل بین المللی و ۶۲۵ نمایندگی شرکت ها با بیش از ۲ هزار دستگاه ناوگان و البته مجموعه های رو به توسعه لجستیکی در منطقه در حال تلاش و مجاهدت در مسیر کمک به تقویت اقتصاد ملی و تسهیل پیوند آن با اقتصادهای منطقه ای و بین المللی هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو بیان کرد: پیش بینی می شود با اجرای برنامه ‌های توسعه ای این بخش در منطقه و بهبود مستمر تجارت بین المللی کشور بر کیفیت و کمیت فعالیت‌ها و نقش آفرینی این بخش افزوده شود.

عبدالرحیمی ادامه داد: منطقه آزاد ماکو در مسیر ارتباط اصلی بین شرق و غرب با ظرفیت تجاری ۷۰۰ هزار میلیارد دلاری بوده و می تواند از این ظرفیت بیش از پیش استفاده کند.

وی گفت: در حال حاضر در پس کرانه مرز بازرگان ۶۹ هکتار شهرک خدمات تجاری بین الملل توسط قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در حال ساخت بوده که برای این طرح ۹۰۰ میلیارد ریال هزینه می شود.

نبود پایانه بار و نوبت دهی موجب بی نظمی در امر حمل کالا شده است

مدیرعامل انجمن صنفی رانندگان ماکو نیز در این آیین با گرامیداشت روز ملی حمل و نقل و رانندگان با بیان اینکه این انجمن از بدو تاسیس و فعالیت خود پیگیر حل مشکلات رانندگان بوده، گفت: این انجمن در همه حال همواره زمان مشکلات در کنار رانندگان بوده و خواهد بود.

سعید هاشمی با اشاره به اینکه بعضی مشکلات نیز باید توسط مسوولان ذیربط حل و فصل شود، ادامه داد: احداث پایانه های نوبت دهی و توقف گاه های مرزی در جوار گمرک بازرگان مورد استقبال رانندگان محلی و غیر محلی بوده و ایجاد این پایانه ها آبروی منطقه آزاد و گمرک بازرگان به شمار می آید.

در این مراسم از سه نفر راننده برتر و سه راننده بازنشسته با اهدای لوح تجلیل شد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین