پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

عمده مشکلات مناطق آزاد، عدم اجرای کامل ماده 65 احکام توسعه‌ای است

مشاور رييس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی امروز شنبه (27 آذرماه) در دیدار با استاندار آذربایجان غربی، عمده مشکلات مناطق آزاد را عدم اجرای کامل ماده 65 احکام دائمي برنامه هاي توسعه‌ كشور برشمرد.

به گزارش فرينا، سعيد محمد در این دیدار بر ایجاد تعامل مطلوب بین سازمان های مناطق آزاد با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: خیلی از موضوعات مطروحه در چارچوب اختیارات و حیطه عملکرد مناطق آزاد نیست، بخشی از مشکلات ناشی از عدم اجرای ماده 65 احكام دائمي برنامه هاي توسعه كشور در مناطق آزاد است؛ در حالیکه مناطق آزاد می توانند با ارائه برخی مشوق ها در توسعه اقتصادی کشور نقش پررنگ تری داشته باشند.

وي افزود: بايد از ظرفيت هاي ایجاد صنایع تبدیلی با محوریت محصولات كشاورزي بومي منطقه مثل سیب ارومیه بيشترين بهره را برد .
مشاور

رييس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی اظهارداشت: استفاده از ظرفیت های مرزی نخجوان و ترکیه براي صادرات اين محصولات بومي رونق اقتصادي براي منطقه به همراه دارد.

استاندار آذربايجان غربي نيز در اين ديدار با قدردانی از سفر مشاور رييس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی به استان آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف گفت: استان آذربایجان غربی یکی از استانهای ثروتمند کشور و سرشار از نعمت های خدادادی است که تاکنون بهره لازم از این نعمت ها برای جهش توسعه و آبادانی استان استفاده نشده است .

معتمدیان در ادامه آذربایجان غربی را یکی از مهمترین و استراتژیک ترین استانهای کشور معرفی کرد و افزود: موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی و همسایه بودن با سه کشور، وجود بیشترین پایانه های مرزی، آب و خاک مناسب و معادن غنی و کشاورزی حاصلخیز موجب شده آذربایجان غربی به عنوان یکی از استانهای بی نظیر کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به ظرفیت منطقه آزاد ماکو به یکی از بزرگترین مناطق آزاد کشور برای افزایش صادرات اظهار داشت: روان سازی فعالیت های گمرکی و رفع موانع موجود در روند صادرات باید جزو اولویت های پایانه های مرزی و گمرکات و بویژه منطقه آزاد تجاری ماکو قرار گیرد.

گفتني است؛ سعید محمد در پاسخ به دعوت استاندار آذربایجان غربی به استان سفر کرده است و در مدت حضور در استان از ظرفیت منطقه آزاد ماکو و مناطق ویژه آذربایجان غربی بازدید می کند.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین