پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

عملیات اجرایی فاز دوم پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو آغاز شد

عملیات اجرایی فاز دوم پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو در هفته دولت  آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو،‌ همزمان با آخرین روز از هفته دولت با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و جمعی از مسئولین منطقه ،‌ فاز دوم پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو بطول ۱۳.۵ کیلومتر با احداث راه دسترسی و  دیوار بلوکی به عرض ۴۰ سانتی متر و طول ۱۳ هزار ۵۰۰ متر کلنگ زنی شد.

برای این پروژه ۱۷۲ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است و عملیات اجرایی فاز اول پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو نیز به طول 10 کیلومتر با قدرت در حال انجام بوده و از پیشرفت چشمگیری برخوردار است.

فاز اول این پروژه  که 5 کیلومتر سمت راست و 5 کیلومتر سمت چپ دروازه ورودی در حال احداث است با اعتبار 256 میلیارد ریال از محل درآمدهای سازمان منطقه آزاد ماکو از سال گذشته آغاز شده و هم اکنون در حال اجرا است.

این پروژه شامل، راه دسترسی و فنس اصلی به طول 10133 متر که مشتمل بر عملیات خاکبرداری، خاکریزی، تسطیح و پخش و آب پاشی، کامپکت و ابنیه فنی پل های موجود در مسیر و اجرای فنس کشی (بدنه دیوار بتنی پیش ساخته مسلح، ستونک ها، میله هاف شاخک ها، فنس و سیم خاردار) و ساخت 3 عدد گیت فرعی به همراه محوطه سازی و اجرای لایه آسفالتی است.

شایان ذکر است؛ عدم محصور سازی منطقه، یکی از عوامل سلبی برای حضور سرمایه گذاران بوده و پروژه فنس کشی باهدف اجرای کامل قانون مناطق آزاد و فراهم سازی بستر استفاده از مزیت های قانونی مناطق آزاد در عملیاتی سازی اهداف بند یازده سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برای فعالین تمام بخش های اقتصادی بویژه صنعت، معدن، کشاورزی، دامپروری و خدمات و نیز همه بخش های خدمت رسان عمومی در سطح منطقه و همه ساکنین آن اجرا می شود و در کنار این هدف اساسی، اطمینان بخشی به مردم و حاکمیت از اقدامات پیشگیرانه از شکل گیری هرگونه اقتصاد پنهان خواهد بود.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین