پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

مناطق آزاد الگوی اقتصاد بدون نفت هستند

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت:‌ مناطق آزاد الگوی اقتصاد بدون نفت و بدون وابستگی به بودجه دولت هستند.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو،‌ سعید محمد در آئین معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه مناطق آزاد به عنوان موتور پیشران اقتصاد کشور است افزود: متاسفانه اذهان بسیاری از مسئولین نسبت به مناطق آزاد منفی بود بطوریکه مناطق آزاد را محل قاچاق و سکوی واردات می دانستند و بر اساس آن در ۱۳ دی ماه سال گذشته اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد نیز تصویب شد.

وی با بیان اینکه تلاش های زیادی در جهت بهبود نگاه مسئولین بخصوص نمایندگان و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام گرفت ادامه داد: خوشبختانه با اتکای به بخش خصوصی تراز تجارت خارجی مناطق آزاد بعد از 30 سال مثبت شد و میزان صادرات از واردات پیشی گرفت .

مشاور رئیس جمهور گفت: ۵۰ درصد واردات انجام شده شامل مواد اولیه تجهیزات و ماشین آلات تولیدکنندگان بوده و در جهت صادرات مجدد و تکمیل فرایند ساخت و تولید در مناطق انجام گرفته است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تاکید کرد: در موضوع گردشگری و سرمایه گذاری نیز رشد قابل توجهی داشته ایم بطوریکه در سال ۹۷ (قبل کرونا) ۲ میلیون و ۷۰۰ نفر گردشگر از مناطق آزاد دیدن نمودند و در سال ۱۴۰۱ این تعداد به ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

سعید محمد افزود: مناطق آزاد می توانند با تامین زیر ساخت های لازم به منظور راه اندازی بانک آفشور، بیمه آفشور و بورس بین الملل، شتاب مطلوبی نسبت به تامین نیازمندی های فعالیت های بین المللی فراهم نماید.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان با دعوت از ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور اظهار داشت: در این زمینه چند نکته حائز اهمیت است؛ اول اینکه باید سیاسی بازی را به کلی کنار بگذاریم و فقط به پیشرفت کشور توجه کنیم و هیچ دغدغه ای جز این نداشته باشیم. دوم اینکه؛ تخصص، مهارت و کارنامه درخشان افراد در این زمینه را در اولویت قرار دهیم تا به بیشترین بازدهی برسیم. سوم اینکه؛ نهایت تلاش خود را به کار ببندیم تا از بروز هرگونه فساد جلوگیری کنیم؛ زیرا وجود فساد، تخصص و شایستگی را به کلی کنار می زند و موانع بسیاری در این راه ایجاد می کند.

گفتنی است؛ در این أئین «حسین گروسی» به عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ماکو منصوب و از زحمات «محمدرضا عبدالرحیمی» تقدیر به عمل آمد.\\

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین