پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

لزوم تبدیل منطقه آزاد ماکو به اولین شهر دانش بنیان در مناطق آزاد و چهارمین قطب دیتاسنتر کشور

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی  و ویژه اقتصادی گفت: منطقه آزاد ماکو به اولین شهر دانش بنیان در مناطق آزاد و چهارمین قطب دیتاسنتر کشور تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، سعید محمد، امروز سه شنبه (12 مهرماه) در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: شهر دانش بنیان شهری است که اقتصاد، اشتغال و به صورت کلی نظم، اساس و بنیان آن بر تولید دانش و کارکرد اجرایی و عملی آن شکل گرفته است. عناصر و اجزای مهم و برجسته این شهر شامل؛ دانشگاه ها و موسسه های تحقیق و توسعه و نیز شرکت های دانش بنیان که همگی بر محور فناوری اطلاعات، داده، خلاقیت، فرهنگ بومی و نیز نیروی انسانی خلاق و دانش آفرین شکل گرفته اند و به فعالیت خود ادامه می دهند.

سعید محمد گفت: با توجه به ویژگی ها و توانمندی های منطقه آزاد ماکو، این منطقه به عنوان منطقه هدف برای راه اندازی شهر دانش بنیان انتخاب شد. به همین منظور با هدف ایجاد زیرساخت های لازم فنی، قرارداد پروژه سرمایه گذاری و احداث بزرگ ترین دیتا سنتر شمال غرب کشور در منطقه آزاد ماکو بین سازمان منطقه آزاد ماکو و یک شرکت معتبر با سرمایه گذاری 800 میلیارد تومان منعقد شد.

وی ادامه داد: با احداث این پروژه زیر ساختی و بنیادین، منطقه آزاد ماکو به چهارمین قطب دیتا سنتر کشور تبدیل می شود. این پروژه با ظرفیت هزار رَکی در چهار فاز عملیاتی طراحی شده است و بالاترین ضریب دسترسی به نقاط فیبر نوری بین الملل را دارد. امیدواریم با کمک مراکز علمی و پژوهشی معتبر کشور بررسی های علمی لازم بتوانیم این مهم را به صورت علمی و تخصصی و حرفه ای به انجام برسانیم. طبیعی است تحقق این هدف نیاز به زیرساخت های انسانی و فناورانه مفصل و متعددی دارد که باید در استمرار زمان شکل بگیرد.

مشاور رئیس جمهور ادامه داد: تعامل خوبی بین مردم و مسئولین در منطقه آزاد ماکو علیرغم تعدد اقوام و مذاهب حاکم است و این سرمایه ارزشمندی برای منطقه است.

گفتنی است؛ در این آئین «حسین گروسی» به عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ماکو منصوب و از زحمات «محمدرضا عبدالرحیمی» تقدیر به عمل آمد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین