پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

تعاملات منطقه آزاد ماکو با مرکز استان گسترش می یابد

همزمان با نخستین روزهای آغاز به کار مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ماکو،‌ گسترش تعاملات سازمان منطقه آزاد ماکو با مرکز استان با حضور حسین گروسی در ارومیه و دیدار با تعدادی از مسئولین و مدیران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدارهای جداگانه با استاندار آذربایجان غربی،‌ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه،‌ رئیس کل دادگستری، رئیس اداره اطلاعات از تلاش های حافظان امنیت و فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی تجلیل کرد.

حسین گروسی در دیدار با استاندار آذربایجان غربی، ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات مرتبط با استان و منطقه آزاد ماکو، به ضرورت تعامل و همکاری مسئولین جهت تحقق توسعه همه جانبه این استان تاکید کرد.

وی منطقه آزاد ماکو را پیشران توسعه آذربایجان غربی عنوان کرد و ادامه داد: این منطقه به واسطه پتانسیل های بسیار در حوزه های مختلف بخصوص ترانزیت و کشاورزی و نیز قرار گرفتن در دروازه اروپا نقش بی بدیل در توسعه اقتصادی استان ایفا خواهد نمود.

وی به تقویت همکاری های مشترک دستگاه های اجرایی در این منطقه و الگوسازی برای مدیریت نوین در منطقه تاکید کرد.

محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تاکید بر ارتقای زیرساخت های حمل ونقل منطقه با هماهنگی منطقه آزاد ماکو و مرکز استان گفت: تشکیل شرکت های حمل و نقل ترکیبی به منظور تقویت سیستم حمل و نقل کریدور شرق به غرب و نیز تصویب و ارائه برنامه استراتژیک برای طرح جامع منطقه آزاد ماکو با در نظر گرفتن نیازمندی های راهبردی ملی پیگیری می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در نشستی که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد بر ضرورت هم افزایی و همکاری بین مسئولان استانی و منطقه ای به منظور توسعه همه جانبه و بیش از پیش منطقه و استان تاکید کرد.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی با بیان اینکه پیش از این ارتباط مسئولین منطقه آزاد ماکو با مسئولین استان نتایج چندانی برای استان نداشته تاکید کرد: استفاده از ظرفیت های استانی و منطقه ای در توسعه و شکوفایی هر کل استان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی ابراز امیدواری کرد : مسئولین استانی و منطقه آزاد ماکو در کنار حفظ جایگاه ها و حفظ سلسله مراتب قانونی تعامل و همکاری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه تمامی پروژه ها و اقدامات باید از پیوست فرهنگی مناسبی برخوردار باشند اضافه کرد: در کنار توسعه صنعتی،‌تولید و سرمایه گذاری به موضوع فرهنگ نیز باید توجه جدی داشت.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: توسعه زیرساخت های فرهنگی منطقه آزاد ماکو باید در سیاستگذاری های منطقه مورد توجه قرار گرفته و با هم افزایی و همکاری متولیان فرهنگی استانی و منطقه از اقدام جزیره ای خودداری شود .

ناصر عتباتی مدیرکل دادگستری استان نیز در جلسه با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تاکید بر ضرورت رفع موانع و مشکلات بر سر راه تولید و سرمایه گذاری افزود: برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری بخصوص در حوزه اشتغال آفرینی و تولید دانش بنیان دستگاه قضایی پشتیبان تولید و ایجاد اشتغال است.

وی ضمن تبریک انتصاب مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ماکو،‌ افزود: منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد پاسخگوی انتظارات منطقه ای و ملی نبوده و امید است با رویکرد جدید مدیرعامل اتفاقات خوبی در منطقه شاهد باشیم.

عتباتی در ادامه کاهش آسیب های اجتماعی و جرایم را در گرو ایجاد اشتغال و تولید عنوان و از رویکرد جدی دستگاه قضا در برخورد با مجرمان خبرداد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این دیدار هرگونه تغییر در قانون مناطق آزاد تهدیدی برای امنیت سرمایه گذاری و فرصت های شغلی دانست و گفت: سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی با اعتماد به مشوق ها و مزایای قانونی در مناطق آزاد سرمایه گذاری کرده اند و هرگونه تغییر در قوانین مشکلاتی را بر سرراه مناطق آزاد پدید خواهد آورد.

حسین گروسی با اشاره اینکه ایرادات و اشکالاتی در برنامه ریزی برای مناطق آزاد وجود دارد افزود: مسؤلین کشوری باید با تبعیت از قانون در تحقق اهداف ملی و منطقه ای همراهی کنند.

وی امنیت پایدار را در گرو توسعه اقتصادی دانست و ادامه داد: ایجاد اشتغال، افزایش تولید و توسعه اقتصادی یکی از ماموریت های اصلی مناطق آزاد است که برای تحقق آن نیاز به ثبات قوانین و همراهی بیشتر مسئولین است.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین