پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

فرهنگ کار و تلاش با ترویج کتابخوانی ارتقا می یابد

مدیرعامل سازمان منطقه ازاد ماکو گفت: ارتقای فرهنگ کار، تلاش و اشتغال منوط به رونق فرهنگ کتابخوانی است.

حسین گروسی در جلسه ای با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی افزود: حضور رهبر معظم انقلاب به مدت چند ساعت در نمایشگاه کتاب نشان از اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی است که مسیر اقدامات را برای ما نمایان می کند.

وی به فعال شدن کتابخانه های عمومی زیر مجموعه اداره ارشاد و کتابخانه های مساجد و کانون های فرهنگی منطقه تاکید کرد و افزود: استفاده از امکانات سیار برای حضور در روستاهای محروم بسیار حائز اهمیت است و به همین منظور باید هم افزایی بین دستگاه ها شکل گیرد.
گروسی از اعلام آمادگی سازمان منطقه آزاد ماکو برای مشارکت در برنامه های اداره کتابخانه های عمومی به منظور رونق و توسعه فرهنگ کتابخوانی در منطقه خبر داد و گفت: تجربه نشان داده است که برنامه های فرهنگی مشارکتی و بهره گیری از ظرفیت های مردمی و دستگاه های استانی بهتر جواب داده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو نیز بر لزوم محتواسازی و استفاده از ظرفیت های سخت افزاری تاکید کرد و گفت: معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان ارتقای فرهنگی منطقه بخصوص به فرهنگ کتابخوانی اهمیت ویژه قائل است.

بهنام امیریان افزود: یکی از اتفاقاتی که می‌تواند سبب اقبال هرچه بیشتر مردم به کتابخانه شود، برگزاری رویدادهای کتابخوانی است که در این راستا، سازمان منطقه آزاد ماکو برنامه های متنوعی را اجرا کرده و اجرا خواهد نمود.

مدیرکل کتابخانه های آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: با توجه به این‌که هزینه ساخت کتابخانه ثابت در مناطق مختلف استان بالا است، می‌توان با راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه‌های سیار، نیاز روستاهای پرشمار منطقه که فاقد کتابخانه است را مرتفع کرد.

خدیجه معصومی ادامه داد: در این راستا نهاد کتابخانه‌های عمومی نیز آمادگی دارد در صورت مشارکت سازمان برای تأمین وسیله مناسب برای این امر، نیرو و منابع این کتابخانه‌ها را تأمین کند.

 

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین