پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

کمک و مساعدت جمهوری اسلامی ایران در زمینه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای ارمنستان مهم و ضروری است

حجت الله عبدالمکی، مشاور رییس حمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که به همراه مناطق آزاد هفتگانه و بیش از 60 واحد تولیدی مستقر در این مناطق برای برگزاری نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران از سوم لغایت پنجم شهریور ماه در پایتخت ارمنستان حضور دارند، عصر دیروز به دعوت وزیر اقتصاد این کشور با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار، حجت الله عبدالملکی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ضمن بیان اهداف برگزاری این نمایشگاه در ایروان، ظرفیت ها و قابلیت های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را بازگو کرد.

عبدالملکی با بیان این که مذاکراتی با 21 کشور پیرامون ایجاد مناطق آزاد مشترک و متناظر داشته ایم، اظهار داشت: تفاهم نامه هایی در این زمینه با 5 کشور امضا شده و هم اکنون در بدنه کارشناسی در حال ارزیابی برای جانمایی است.

وی همچنین با اشاره به دو دیدار قبلی خود در این سفر با رییس درآمدهای دولتی و وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت های ارمنستان، به موضوع عوارض ورودی دو کشور برای خودروهای باربری و مسائل مرتبط با کریدور شمال جنوب پرداخت.

وزیر اقتصاد ارمنستان نیز که در آیین افتتاح نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در ارمنستان حضور داشت و از این نمایشگاه بازدید کرده بود، گفت: کمک و مساعدت جمهوری اسلامی ایران در زمینه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای ارمنستان مهم و ضروری است.

مقرر شد، در راستای مسائل مطرح شده در دیدارهای دیپلماتیک صورت گرفته در این سفر، کمیته ای متشکل از نمایندگانی از اداره درآمدهای دولتی، وزارت زیرساخت ها و وزارت اقتصاد ارمنستان به همراه معاونت اقتصادی دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق آزاد ارس و چابهار در ایام حضور نمایشگاهی این مناطق در شهر ایروان ارمنستان، به تبادل نظر بپردازند.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین