پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

معاون رئیس جمهور مطرح کرد: افتتاح طرح‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی با هدف ایجاد اشتغال در دولت سیزدهم

معاون اجرایی رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه در دولت مردمی سیزدهم طرح‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی به منظور اشتغالزایی جوانان افتتاح می‌شود، گفت: در هفته دولت فاز 11 پارس‌جنوبی که بیش از 20 سال توسط خارجی‌ها معطل مانده بود، تکمیل و افتتاح شد. همچنین 100 هزار مسکن توسط رئیس‌جمهور تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش فرینا، محسن منصوری در مراسم رونمایی از 850 بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در حاشیه نمایشگاه «روایت خدمت (وعده، وفا)» برگزار شد، افزود: امروز همه نقاط کشور به کارگاه بزرگ سازندگی در بخش‌های عمرانی، اقتصادی، سیاسی و… تبدیل شده و افق‌های بسیار روشنی را در پیش رو داریم. امروز در زمینه رشد اقتصادی کشور بالای 4 درصد هستیم درحالیکه در دولت قبل طی 5 سال این عدد نزدیک به صفر شد.

منصوری گفت: تورم 60 درصد به 47 درصد رسیده است که البته این هم عدد بالایی است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. اما این‌که وضعیت کنترل شده و رو به نزول است یک توفیق است و امسال در برنامه‌ داریم تورم را بیشتر کاهش دهیم.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که بیان کردن دستاوردهای دولت سیزدهم ساعت‌های زمان می‌برد، اضافه کرد: در دولت سیزدهم رشد نقدینگی از 40 درصد به 25 درصد کاهش یافته است.

منصوری با اشاره به بسته‌های سرمایه‌گذاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مسیرهای سرمایه‌گذاری را کوتاه کرده و کیف‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.

وی با اشاره به تهیه 850 بسته سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز افزود: به‌عنوان مجموعه دولت تمام قد از این اقدام مناطق آزاد حمایت می‌کند، دستور رئیس‌جمهور است که باید موانع تولید برداشته شود.

نمایشگاه روایت خدمت (وعده،وفا) که در سالن‌های 8 و 9 محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از چهارم شهریورماه دایر شده بود عصر امروز به کار خود پایان داد.

این نخستین بار است که دولت سیزدهم پس از فعالیت 2 ساله خود مهمترین اقدامات و دستاورد‌های دولت مردمی را به نمایش گذاشته است.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین