پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

رونمایی از 850 بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: دولت سیزدهم با سهولت در بروکراسی اداری و ارائه بسته‌های حمایتی موجب جهش سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شده است.

به گزارش فرینا، حجت الله عبدالملکی در مراسم رونمایی از 850 بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در حاشیه نمایشگاه «روایت خدمت (وعده، وفا)» و با حضور محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد، رشد سریع تراز تجاری مثبت در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را از دستاورد‌های دولت سیزدهم برشمرد و افزود: به طوری که برای جهش سرمایه گذاری در این بخش زیرساخت‌های مورد نیاز برای پروژه‌ها از جمله زمین، آب، برق، گاز، جاده و دسترسی مهیا شده است.

عبدالملکی اظهارداشت: برای حمایت از سرمایه گذاران مجوز‌های بی‌نامی برای تک تک این پروژه‌ها صادر شده است که حاکی از این است که سرمایه گذاران نگران مراحل اداری کار نباشند بلکه ما فرایند ارزیابی و مطالعاتی و محیط زیستی را انجام داده ایم و مجوز‌ها صادر شده است.

وی مشکلی که سرمایه گذاران مطرح می‌کردند را پیچ و خم‌های اداری برای دریافت زمین و زیرساخت‌ها دانست و گفت: مشکلات زیرساختی برای سرمایه گذاری در مناطق مذکور در دولت سیزدهم برطرف شده و اکنون سرمایه گذار می‌تواند طرحش را انتخاب کند.

مشاور رئیس جمهور به سه مرحله تولید و رونمایی اشاره کرد و افزود: مرحله اول 18 اردیبهشت ماه 370 بسته را به ارزش 230 هزار میلیارد تومان رونمایی کردیم از همان زمان بازاریابی شروع شد در نمایشگاه اکسپو تهران از خیلی کشور‌های دنیا حضور پیدا کرده بودند و سرمایه گذارانی از کشور خودمان نیز بودند این بسته را عرضه کردیم.

عبدالملکی ادامه داد: در مرحله دوم در حضور معاون اول ریاست جمهوری 330 بسته به ارزش 200 هزار میلیارد تومان به این پروژه‌ها اضافه شد.

به گفته وی، اکنون در مرحله سوم 150 طرح جدید اضافه می‌شود که 40 مورد مربوط به مناطق آزاد و 110 تا مربوط به مناطق ویژه اقتصادی است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: برای اولین بار بسته‌های مناطق ویژه اقتصادی به ارزش 218 هزار میلیارد تومان عرضه شده است. در حال حاضر 850 بسته به ارزش 648 هزار میلیارد تومان (معادل 15 میلیارد یورو) آماده شده است، این بسته‌ها در وب سایت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد بارگذاری شده است و با همکاری از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی می شوند.

عبدالملکی ادامه داد: تاکنون چهار رویداد داخلی و خارجی در تهران، مشهد، سلیمانیه عراق و ارمنستان داشتیم رویداد بعدی ما در نمایشگاه سرمایه گذاری چین ارایه می‌شود و تاکنون بیش از 100 بسته از این‌ها بازاریابی شده است.

وی ضمن اینکه باید به سرمایه گذاران فرصتی بدهیم تا بررسی کنند گفت: حجم زیاد کار مربوط به نیمه دوم سال اتفاق می‌افتد این یک رویداد کم‌نظیر از نظر کارشناسان اقتصادی داخلی و خارجی است و فکر می‌کنیم بخشی از این پتانسل تولیدی و مناطق را به فعلیت می‌رسانیم.

مشاور رئیس جمهور افزود: بحث بهبود فضای کسب و کار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را داریم که همزمان دنبال می‌کنیم بزودی سندی را رونمایی خواهیم کرد که شاخص سهولت کسب و کار در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ایران از میانگین جهان به مراتب بهتر است.

در پایان این مراسم با حضور محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور از 850 بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رونمایی شد.

نمایشگاه روایت خدمت که در سالن‌های 8 و 9 محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از چهارم شهریورماه دایر شده بود عصر امروز به کار خود پایان داد.

این نخستین بار است که دولت سیزدهم پس از فعالیت 2 ساله خود مهمترین اقدامات و دستاورد‌های دولت مردمی را به نمایش گذاشته است.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین