پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

علاقه مندی فعالان اقتصادی چین برای فعالیت در منطقه آزاد ماکو / امضای چندین تفاهم نامه همکاری در نمایشگاه (CIFIT 2023)

با ارائه بسته های سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو در رویداد بین المللی سرمایه گذاری و تجارت چین (CIFIT 2023)،‌ فعالان اقتصادی و شرکت های چینی با حضور در غرفه منطقه آزاد ماکو برای سرمایه گذاری و همکاری با سازمان منطقه آزاد اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:  تفاهم نامه همکاری با یک شرکت هوشمند ساز چینی به منظور هوشمندسازی گردش کالا و تجارت در منطقه آزاد ماکو در این نمایشگاه امضا شد.

حمزه حورسی با بیان اینکه با اجرای این پروژه دهکده های لجستیک در منطقه آزاد ماکو بصورت شهر هوشمند مدیریت می شوند اضافه کرد:  در فاز اول اجرای این پروژه  فرایندهای گردش کالا در دهکده های لجستیک ودر فازهای بعدی تبدیل منطقه آزاد ماکو به شهر هوشمند در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در خصوص مذاکره برای اتصال ریلی دهکده لجستیک از طریق چشمه ثریا به ترکیه افزود: فعال کردن کریدور سرخس بازرگان برای اتصال شرق به غرب را در دستور کار قرار دادیم.

حورسی افزود: توسعه خدمات دولت الکترونیک در منطقه آزاد ماکو با توجه به استقرار چهارمین قطب دیتاسنتر کشور در منطقه آزاد ماکو که تفاهم نامه آن با وزرات ارتباطات و شرکت زیرساخت جمهوری اسلامی منعقده شده است را نیز  با بهره گیری از توان و ظرفیت شرکت های چینی در راستای پیشبرد برنامه‌های دولت در دستور کار داریم.

حورسی گفت: همچنین یک قرارداد دیگر نیز در زمینه تولید نرم افزارهای هوشمندسازی و اجرای آن ها با یک شرکت مجتمع سازی هوشمند آپارتمان وابنیه امضا شد.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه ای نیز با یک سرمایه گذار چینی به منظور ایجاد نیروگاه بادی در منطقه آزاد ماکو منعقد شد اظهار داشت: بعد از تکمیل و بررسی بیشتر جزئیات پروژه ها طی نشست های تخصصی زمینه های عقد قرار داد و سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو فراهم می شود.

گفتنی است؛ بیست و سومین رویداد تجارت و سرمایه‌گذاری چین (CIFIT 2023) به‌عنوان تنها رویداد تشویق سرمایه‌گذاری کشور چین برای تسهیل سرمایه گذاری های مشترک در دیگر کشورها از 8 الی 11 سپتامبر سال 2023 میلادی (برابر با 17 لغایت 20 شهریورماه 1402 هجری خورشیدی) در شهر شیامن کشور چین برگزار شد و منطقه آزاد قشم با بیش از 90 بسته سرمایه‌گذاری در حوزه‌های لجستیک، نفت و انرژی، صنعت، شیلات و گردشگری در این رویداد بین المللی حضور داشت.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین