پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

امضای تفاهمنامه سرمایه گذاری با چینی ها برای احداث نیروگاه برق جدید در منطقه آزاد ماکو

در نشستی با حضور مدیران شرکت فناوری الکترونیک TI چینی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تفاهم نامه ۷ میلیون دلاری برای احداث نیروگاه برق برای مصرف تکنولوژی های آی تی در این منطقه امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو حسین گروسی روز دوشنبه در این نشست با بیان اینکه ماکو باید سرآمد شهر الکترونیک و هوشمند در کشور شود افزود:‌ این منطقه دارای زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری برای تبدیل به شهر هوشمند بر مبنای شهر الکترونیک را دارد .

وی با اشاره به تدوین طرح جامع منطقه آزاد ماکو به عنوان سند اصلی توسعه منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: در این طرح، لجستیک هوشمند به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه منطقه در نظر گرفته است.
گروسی ادامه داد:‌ این امر از سطح چشم انداز طرح تا سطوح پایین تر مورد تاکید بوده و ضرورت احداث دهکده لجستیک مهم ترین برنامه در حوزه لجستیک منطقه پیشنهاد شده است.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه بیان داشت:  با توجه به موقعیت جغرافیایی و مزیت مکانی ممتاز خود، نقش موثری در تعاملات اقتصادی و تجاری ملی و تسهیل صادرات ایفا می کند و ضمن تقویت پیوند با کریدورهای ملی و فراملی، خدمات لجستیک و بازرگانی در سطح بین المللی ارائه می نماید.

در این نشست سرمایه گذاران چینی با ابراز علاقمندی برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد ماکو،  برای همکاری در تکنولوژی های نوین،‌ تولید ماینر و فعالیت در حوزه دیتاسنتر ابراز تمایل کردند.

 

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین