پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

رفع تعرض و خلع ید ۴۷۳ هکتار از اراضی ملی در منطقه آزاد ماکو

مدير حقوقي سازمان منطقه آزاد ماكو با بيان اينكه ۶۸۷ هكتار از اراضي ملي اين منطقه از ابتداي سال ۱۴۰۲ مورد تجاوز و تصرف غیرقانونی اشخاص قرارگرفته بود، اظهار داشت: ۴۷۳ هكتار از اين اراضي با پیگیری همکاران ادارات منابع طبيعي سه شهرستان و از طريق آرای قطعی مراجع قضايي خلع يد شد.

مدير حقوقي سازمان منطقه آزاد ماكو در گفت‌وگو با خبرنگارما، با بيان اينكه ۶۸۷ هكتار از اراضي ملي اين منطقه از ابتداي سال ۱۴۰۲ مورد تجاوز و تصرف غیرقانونی اشخاص قرارگرفته بود، اظهار داشت: ۴۷۳ هكتار از اين اراضي با پیگیری همکاران ادارات منابع طبيعي سه شهرستان و از طريق آرای قطعی مراجع قضايي خلع يد شده واین اراضي در راستای رشد و تعالی منطقه برای اجرای طرح های سرمایه گذاری به تلاشگران حوزه های اقتصادی واگذار خواهد شد.

فلاح از پيگيري پرونده های مابقي اراضي تصرفی با قوت درمراجع مرتبط خبرداد و افزود: حفظ منابع طبیعی و منافع ملی نیازمند تداوم همکاری مراجع محترم قضائی در صدور آراء متقن و همراهی ادارات محترم منابع طبیعی در گشت های مستمر و رصد تحرکات غیرقانونی افراد سودجو و فرصت طلب و همچنین همیاری تمامی شهروندان ارجمند در گزارش اقدامات زمین خواران است.

وی اضافه کرد: بطور قطع و یقین، این دستاورد بزرگ بدون همراهی دستگاه قضا و همکاران ادارات منابع طبیعی دست یافتنی نبود و پیگیری حقوق عامه و عکس العمل بموقع با تصرفات و تجاوز به اراضی ملی با همکاری شایسته ایشان به ثمر رسیده است.

مدير حقوقي سازمان منطقه آزاد ماكو ارزش تقریبی اراضي مسترد شده را ۲ هزار و ۱۶۸ ميليارد ريال خواند و گفت: اراضی ملی جزء انفال و متعلق به بیت المال و مردم است و مجموعه همکاران مدیریت حقوقی سازمان منطقه آزاد ماکو با تمام توان در حفظ و حراست از اراضی ملی و برخورد قانونی با متخلفان پیش خواهند رفت.

وی در پایان ضمن تاکید بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای 7 تیر و شهدای خدمت، هفته قوه قضائیه را به تمامی همکاران قضائی در هر سه شهرستان (ماکو، شوط و پلدشت) و استان تبریک گفت و از زحمات دستگاه قضایی در حراست و حفاظت از اراضی ملی تقدیر کرد.

 

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین