پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

پروازهای فرودگاه ماکو به بیش از ۶ پرواز در هفته افزایش یافت

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: از ۱۸خردادماه ‌جاری با آغاز پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، پروازهای تهران به منطقه آزاد ماکو و بالعکس به بیش از ۶ پرواز در هفته افزایش یافت.

محمدرضا عبدالرحیمی در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: تسهیل تردد گردشگران، فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران، متخصصان و شهروندان این منطقه از طریق حمل و نقل هوایی که علاوه بر آثار مستقیم حمل و نقل سریع و ایمن، آثار غیر مستقیم، القایی و تکاثری قابل توجهی عاید منطقه می نماید،

وی اذعان داشت: از مهمترین دلایل راه‌اندازی پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» می باشد. پرواز این شرکت که شرکت هواپیمایی ملی و حامل پرچم کشورمان نیز می باشد قطعا موجبات قرار گرفتن منطقه آزاد ماکو در شبکه وسیع و گسترده پروازی داخلی و بین المللی این شرکت و معرفی و جلب و جذب گردشگران و سرمایه گذاران بیشتر به منطقه خواهد بود.

عبدالرحیمی افزود: از اول تیرماه روزهای شنبه تا پنجشنبه بصورت روزانه شرکت هواپیمایی هما از تهران به فرودگاه ماکو پرواز خواهد داشت.

وی ادامه داد: طی دو هفته آتی پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» از تهران به ماکو در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه مهرآباد به مقصد فرودگاه ماکو و برعکس انجام می شود و روزهای شنبه و چهارشنبه نیز این پروازها توسط شرکت هواپیمایی تابان برقرار خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: احداث فرودگاه منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از زیرساختهای تسهیل و تسریع توسعه بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از طریق تسهیل تردد و ارتباطات جامعه محلی با نقاط مختلف کشور و حضور آسان سرمایه گذراران و گردشگران در منطقه آزاد ماکو یکی از مهمترین پروژه های عمرانی در خدمت کل منطقه آزاد است که در سالهای اخیر توسط سازمان منطقه آزاد ماکو در کنار دیگر پروژه های انجام شده و دردست انجام از محل منابع سازمان منطقه انجام گرفته است.

شایان ذکر است:‌سال گذشته از طریق این فرودگاه ۱۶ هزار و ۶۱۵ مسافر جابجا شده بودند.  احداث فرودگاه منطقه آزاد ماکو در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ آغاز و اولین پرواز آزمایشی آن در دهه فجر سال ۱۳۹۴ انجام شد. این فرودگاه در مساحتی بالغ بر ۳۲۵ هکتار در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو احداث شده و طراحی آن برای هواپیمای ایرباس ۳۲۰ است.
ترمینال اصلی فرودگاه در زمینی به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع با طراحی منحصر به فرد احداث شده که در کنار سالن ترمینال vip قادر به پذیرش مسافران پروازهای داخلی و بین المللی است.
برج مراقبت این فرودگاه به ارتفاع ۳۲.۸ متر و طول باند پروازی سه هزار و ۱۵۰ متر و عرض باند ۴۵مترو با شانه خاکی ۶۰متر است.
مجوز مرزهوایی این فرودگاه در مهرماه ۹۷ صادرشده و پروازهای بین المللی نیز متناسب با فراهم شدن شرایط تقاضا بزودی برقرار می‌شود.
نخستین پرواز رسمی از فرودگاه منطقه آزاد ماکو ۲۳ اسفند سال ۱۳۹۵ با حمل خانواده‌های شهدا به عنوان مسافر با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به سوی مشهد انجام شد تا فرودگاهی که در کمتر از ۲ سال احداث شد، با استفاده از ترمینال موقت مورد بهره برداری قرار گیرد لیکن ترمینال اصلی فرودگاه با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور در سال ۹۷ در آذربایجان غربی رسما افتتاح شد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین