پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

تاکید عمان و ایران بر اجرای پروژه‌های مشترک در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مقامات ارشد مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی ایران و عمان در نشستی بر اجرای مفاد یادداشت تفاهم امضا شده بین دو کشور بویژه در زمینه تشویق شرکت‌های فعال در مناطق ویژه اقتصادی و آزاد برای ایجاد روابط تجاری، تاسیس شعب و اجرای پروژه های مشترک تاکید کردند.

به گزارش فرینا به نقل از روزنامه الوطن عمان، در این نشست «علی بن مسعود السنیدی» رئیس سازمان مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد عمان و « حجت الله عبدالملکی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ایران راه‌های اجرای تفاهم‌های تجاری و اقتصادی و تجاری بین دو کشور را بررسی کردند.

سازمان مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد عمان در سال جاری تفاهم‌نامه‌ای با شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ایران در زمینه تشویق توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری و افزایش مزیت‌های رقابتی برای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در هر دو کشور امضا کرده است.

پیشتر دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران 21 دی ماه سال گذشته (1401) در دیدار با سفیر عمان بر لزوم تسریع در فرایند عقد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین مناطق آزاد دو کشور تاکید کرده بود.
حجت‌الله عبدالملکی با بیان اینکه برای توسعه مناطق آزاد مشترک میان دو کشور توافقات اولیه انجام و پیشرفت خوبی نیز صورت گرفته است، گفته بود: معتقدیم روابط تجاری دو کشور از رقم‌های فعلی می‌تواند بسیار بیشتر باشد و امضای تفاهم‌نامه مذکور در توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و عمان تاثیر ملموس و زیادی خواهد داشت.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه صادرات ایران به عمان در سال 1400 دو برابر مدت مشابه قبلی بوده است، گفت: همکاری مناطق آزاد دو کشور علاوه بر ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاران می‌تواند صادرات و واردات ایران و عمان را بسیار بیشتر از گذشته توسعه دهد و زمینه افزایش اشتغال و سرمایه‌گذاری در این مناطق را فراهم کند.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین