پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

هلدینگ گردشگری ماهان ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری می کند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: بعد از بررسی ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد ماکو توسط هلدینگ گردشگری ماهان این شرکت قرارداد سرمایه گذاری حوزه گردشگری را از ۲۰ هزار میلیارد ریال به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش می دهد.

حسین گروسی در دیدار صمیمی با فعالان شبکه های مجازی منطقه آزاد ماکو افزود: سرمایه‌گذاری ماهان در بخش‌های گردشگری و باغداری کشور موفق بوده و در ماکو نیز  گامی تحولی برای ثروت‌آفرینی از ظرفیت‌های موجود منطقه آزاد ماکو خواهد بود.

وی ادامه داد: منطقه آزاد ماکو دارای ظرفیت‌های کشاورزی و گردشگری خدادادی است اما تاکنون بهره‌برداری مناسبی از این ظرفیت‌ها در راستای تولید ثروت برای منطقه نشده که باید به‌دنبال طرح‌های تحول‌گرا با مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذاری موفق باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تصریح کرد: براساس این تفاهم نامه طرح های سرمایه گذاری گردشگری حاشیه سد و رودخانه ارس از تفرجگاه سد ارس تا چشمه ثریا با همکاری طرفین به مرحله اجرا در خواهد آمد.

*** دستگاه‌های اجرایی در حوزه کاری خود تحقق شعار سال را دنبال کنند

گروسی با اشاره به اینکه منطقه آزاد ماکو تحقق جهش تولید با مشارکت مردم را از سال گذشته آغاز کرده است بیان داشت:  همه نهادها و ادارات منطقه در راستای حوزه مأموریتی خود، وظایف خود را برای تحقق شعار سال انجام دهند و برای مشارکت مردم تسهیل‌گری کنند.

وی اظهار کرد:  سال گذشته برای مشارکت مردمی طرح هایی ارائه شد که شرکت ها و  تعاونی های سهامی عام را برای مشارکت مردمی مطرح کردیم و امروز با انتخاب شعار سال تکلیف سنگین تر شده و ماکو باید پیشتاز در این خصوص باشد.

رئیس هیئت مدیره منطقه آزاد ماکو با اشاره به سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد ریالی احداث باغ پسته و گردو دراین منطقه اذعان کرد:‌ مگا پروژه هایی با این وسعت در بخش کشاورزی در زمینی به مساحت ۲۰۹۰ هکتار با کاشت درخت های اصلاح شده و نیزکاشت درخت در ۷۰۰ هکتار توسط یک شرکت دیگر منطقه آزاد ماکو را به یکی از موفق ترین مناطق آزاد در امنیت غذایی از مزرعه تا سفره تبدیل می کند.

وی به طرح جامع منطقه آزاد ماکو نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح قطعا این منطقه یکی از موفق ترین مناطق آزاد کشور تبدیل می شود چرا که ماکو تنها منطقه ای می باشد  که تمام پتانسیل ها را یکجا دارد.

گروسی با اشاره به اینکه از انتقاد سازنده استقبال می کنیم از برگزاری جلسات بیشتر و گسترش ارتباط با رسانه ها در سال جدید خبر داد.

وی خواستار ایجاد خانه مطبوعات در منطقه ازاد ماکو شد و بیان داشت:  امروز سرعت اخبار فضای مجازی از سرعت صوت و نور بیشتر شده است لذا سرعت اخبار می تواند نقش مهمی در وحدت و همدلی یک جامعه داشته باشد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین