پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

|

Search
Close this search box.

پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد ماکو

Search
Close this search box.

راه اندازی شهرک اقتصاد دانش بنیان منطقه آزاد ماکو تاثیر بسزایی در تسهیل تجارت و جلوگیری از قاچاق دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به ایجاد شهرک اقتصاد دانش بنیان با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در موضوعاتی چون تسهیل در تجارت، جلوگیری از قاچاق ورودی و معکوس و حفاظت از مرزها در منطقه آزاد ماکو تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

حسین گروسی روز سه شنبه در جلسه کارگروه ارتقای سلامت اداری،‌پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز منطقه آزاد ماکو افزود: هوشمند سازی و حمایت از دانش بنیان ها را در منطقه به جد پیگیری می کنیم.

وی تصویب طرح جامع منطقه آزاد ماکو به عنوان نقشه راه این سازمان را با اهمیت توصیف کرد و اضافه کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و بهره مندی از مزایای منطقه آزاد ماکو توسط ماکووندان پروژه محصورسازی منطقه با حدود ۵۰ میلیارد تومان به طول ۲۳/۵ کیلومتر اجرا کردیم  که از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

گروسی ادامه داد:‌ ساختمان ها و اماکن مورد نیاز گمرک و دستگاه های دیگر مربوطه را در گیت ورودی احداث کردیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو از جذب کامل سهمیه کالای همراه مسافر در سال گذشته خبرداد و گفت: باپیگیری هایی که انجام شده است  سهیمه کالای همراه مسافر از ۲۳ میلیون دلار به ۶۰ میلیون دلار افزایش می یابد.

مدیرعامل سازمان ارائه کارت ماکووندی  را عامل دیگری برای جلوگیری از قاچاق و تسهیل تجارت در منطقه آزاد ماکو عنوان کرد و گفت: در این زمینه با بانک گردشگری و بانک ملت مذاکره صورت گرفته که این بانک ها برای همکاری در این خصوص اعلام آمادگی کرده اند.

وی گره زدن اقتصاد با مردم و مشارکت مردم  را راه حل رفع مشکلات عنوان کرد و گفت: برای تحقق شعار سال از ظرفیت های مردم و شرکت ها استفاده می کنیم.

گروسی از پیگیری جدی این سازمان برای حل مشکل تردد در گمرک بازرگان ،‌ اجرای فول باک برای کامیون های خارجی ودیگر مسائل مربوطه به قاچاق کالا در جلسه امروز خبرداد.

پست الکترونیکی
واتساپ
چاپ
سید ذبیح الله امامزاده
سید ذبیح الله امامزاده
کارشناس خبر و رسانه

آخرین اخبار

اخبار مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین عناوین